12 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

10 tysięcy zawodników na starcie w Pradze i Katowicach

W sumie ponad 10 tysięcy osób wzięło udział w dwóch niedzielnych maratonach rozegranych w Pradze i Katowicach. Mimo wysokiej frekwencji w obu imprezach poziom sportowy był słabszy aniżeli oczekiwano. W stolicy Czech zaledwie dwóch zawodników złamało barierę 2 godzin i 10 minut, natomiast w Katowicach rezultaty zwycięzców dalekie były od rekordów imprezy.

wszystkie podane wyniki to wyniki nieoficjalne

Bridge and Castle

Nicholas Kemboi z Kataru zwyciężył w Volkswagen Prague Marathon, który w niedzielę odbył się w czeskiej Pradze. Caroline Rotich wygrała w biegu kobiet.
Kemboi zaatakował na ok. 6 km przed metą i zakończył swój bieg z czasem 2 godzin, 8 minut i 56 sekund. – Jestem zadowolony – mówił po biegu – Udało mi się wygrać, choć wyścig był bardzo trudny.
Drugie miejsce zajął Etiopczyk Girmay Birhanu – 2:09:30, a trzecie Patrick Kipyegon Terer z Kenii – 2:10:10.
Najszybsza kobiet uzyskała czas 2:27:00. Podium dzieliła ze swoją rodaczką Philes Moraa Ongori oraz Ehitu Kiros z Etiopii.
W zawodach udział wzięło około 9500 biegaczy. Start biegu poprzedzony był minutą ciszy na cześć ofiar zamachu, który miał miejsce na mecie maratonu w Bostonie.

Sielasia Marathon z rekordem frekwencji

823 zawodników ukończyło dzisiejszy bieg maratoński rozegrany w Katowicach, to o blisko 100 osób więcej niż podczas rekordowej, ubiegłorocznej edycji. Łącznie w obu biegach – maratonie i półmaratonie – wystartowało ponad 1500 osób.

Zwycięzcą tegorocznego biegu Sielsia Marathon został Jakub Glajcar z Wisły, który dystansie 42,195 km przebiegł w czasie 2:35:35 (o ok. 10 minut gorzej niż rekordzista imprezy – Oleksy Medentsov). Wśród kobiet najszybsza okazała się Ewa Kalarus, której odnotowano czas 2:57:24.

IMG 3671 1

W biegu półmaratońskim zwycięstwa odnieśli Łukasz Grajcar (Budowlani Częstochowa) – 1:11:27 i Dominika Horodecka (Katowice) – 1:34:49.