11 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Marcin Świerc w pierwszej dziesiątce Transvulcanii!

Bardzo dobry występ podczas sobotniego (11 maja) biegu Transvulcania zanotował Marcin Świerc. Nasz najlepszy biegacz górski ultra zajął dziesiąte miejsce. Zwyciężył faworyzowany Hiszpan – Kilian Jornet. Piotr Hercog był 35.
941426 454674951286295 310231090 n
Kilka dni temu Marcin Świerc pytany o swoje oczekiwania dotyczące Transvulcani mówił: Chcemy skończyć bieg w pierwszej trzydziestce. Mega wyczynem byłoby wpadnięcie do pierwszej dwudziestki, a bycie lepiej niż w dziesiątce, to już mistrzostwo świata (pełny wywiad tutaj).

Jak widać Marcin nie docenił swoich możliwości. W iście doborowym towarzystwie zajął dziesiąte miejsce z bardzo dobrym wynikiem 7 godzin, 52 minut i 21 sekund. Ten występ jest z pewnością jednym z największych jego sukcesów oraz dobrym prognostykiem przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w biegach górskich na długim dystansie, które odbędą się w Szklarskiej Porębie. Marcin na bieżąco będzie relacjonował nam przygotowania do tego startu w tym dziale: Marcin Świerc.

Tegorocznym zwycięzcą biegu Transculcania został Kilian Jornet. Hiszpan nie tylko wyprzedził wszystkich rywali, ale także poprawił rekord trasy, udowadniając jednocześnie, że jest aktualnie najlepszym biegaczem górskim na świecie. Kolejne pozycje zajęli Luis Alberto Hernando (znakomity zawodnik specjalizujący się w tzw. skyraces, drugi w Zegama Marathon w 2012, pierwszy był Kilian) i Sage Canaday (maratończyk z życiówką 2:16, w ostatnich miesiącach wygrywał wszystko co tylko się dało w ultra, w których startował).

Na 35 miejscu uplasował się Piotr Hercog, klubowy kolega Marcina, któremu zmierzono czas
 9:02:12. Poniżej międzyczasy wszystkich startujących dziś Polaków (kliknij, aby powiększyć):