22 lutego 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

1 marca, pierwszy trening do WingsForLife World Run


4. edycja Wings for Life World Run nadchodzi wielkimi krokami. Pogada coraz bardziej sprzyja biegaczom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Z tej okazji grupa „Biegam Bo Lubię NOCĄ” zaprasza wszystkich 1 marca na oficjalny trening przed tegoroczną edycją Światowego Biegu Wings for Life.

Zbiórka przed siedzibą Trójki – Polskiego Radia, przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie zaplanowana jest na godzinę 19:00. Uczestnicy będą mieli szansę zasmakować niepowtarzalnej atmosfery Wings for Life World Run m.in. dzięki ambasadorom i zwycięzcom minionych edycji, którzy potwierdzili swoją obecność.

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Do 4. edycji biegu pozostało 10 tygodni. 7 maja na starcie w Poznaniu stanie pełen przekrój uczestników: od laików, przez amatorów biegania, po profesjonalnych zawodników. Dlatego nie ważne jakim typem sportowca jesteś i czy już się zarejestrowałeś, w środę 1 marca załóż wygodne buty i przyjdź pobiegać z nami!

Swoją obecność potwierdzili już ambasadorzy m.in. Joanna Jóźwik (lekkoatletka, rekordzistka Polski w halowym biegu na 800 m), Jerzy Skarżyński (trener, autor, maratończyk), Kuba Przygoński (kierowca rajdowy), Paweł Korzeniowski (pływak, olimpijczyk, mistrz świata) oraz zwycięzcy Światowego Biegu w Polsce: Dominika Stelmach (Poznań 2015, pokonany dystans: 41,84 km) i Tomek Walerowicz (Poznań 2016, pokonany dystans: 71,12 km). Takie spotkania są świetną okazją aby: zaplanować najbliższe treningi, postawić realne cele na maj, porozmawiać z najlepszymi biegaczami w Polsce i poznać wszelkie szczegóły dotyczące wyjątkowego biegu, jaki z pewnością jest Wings for Life World Run.

Przypomnijmy, że w tym biegu najważniejszy jest charytatywny cel – opłaty startowe przekazywane są na badania nad urazami rdzenia kręgowego oraz budowanie społecznej świadomości tego problemu. Wydarzenie odbywa się równocześnie w 24 lokalizacjach na świecie. Uczestnicy w tym samym momencie startują i starają się pobiec jak najdalej. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą.

Aktualne informacje o treningu w Warszawie: https://www.facebook.com/events/211716822635783/

Zapisy trwają na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com. Nie warto jednak zwlekać z rejestracją – wszyscy, którzy przed 13 marca znajdują się na liście startowej otrzymają w biurze zawodów spersonalizowany numer wraz ze swoim imieniem. Opłata startowa w 100% przeznaczona jest na wyżej opisane cele charytatywne.

Możliwość komentowania została wyłączona.