rollig cheese race
1 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Zwyciężczyni biegu o ser straciła na mecie przytomność


Tegoroczna edycja imprezy polegającej na biegu z 200-metrowego zbocza, w pogoni za serem była wyjątkowo emocjonująca. 19-latka z Kanady, która wygrała wyścig kobiet, „wlatując” na metę straciła przytomność, a o zwycięstwie dowiedziała się dopiero po jej odzyskaniu w namiocie medycznym.

Cooper’s Hill Cheese-Rolling and Wake to bieg rozgrywany od 1826 roku. Uczestnicy ścigają się w dół, ze wzgórza o długości prawie 200 metrów, po zrzuceniu z niego 3-kilogramowego sera Double Gloucester. Wydarzenie było tradycyjnie organizowane przez i dla ludzi mieszkających w lokalnej wiosce Brockworth, ale w ostatnich latach dzięki medialnej wrzawie stawka mocno się umiędzynarodowiła.

W tym roku również tłumy kibiców zebrały się w pobliżu Gloucester, aby obejrzeć wyścig. Zasady są proste: kto pierwszy ukończy bieg za 7-funtowym serem, ten wygrywa. Dziesiątki zawodników ścigało ser ze stromego wzgórza, ale tylko jedna osoba mogła wyjść zwycięsko.

W biegu kobiet najszybsza na mecie była Delaney Irving z Kanady. Jak się okazało, wygrała wyścig po tym, jak straciła przytomność. Na filmie widać jak po jednym z uderzeń o ziemię traci panowanie nad ciałem. Po biegu powiedziała, że zapamiętała jedynie jak uderzyła się w głowę, ale jest bardzo szczęśliwa z wygranej.

Zawodnicy ścigający się w dół wzgórza walczą o zwycięstwo, za które dostają…ser. Zawodnicy dążą do złapania sera, jednak ten potrafi rozpędzić się do prędkości 110 kilometrów na godzinę. W ciągu dnia odbywa się wiele wyścigów, z osobnymi biegami dla mężczyzn i kobiet. W konkursie w 2013 roku ze względów bezpieczeństwa ser zastąpiła replika z pianki, jednak zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci prawdziwych serów.

Zobacz również: Najdziwniejsze biegi na świecie

Możliwość komentowania została wyłączona.