Cracovia Maraton 2
13 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znamy trasę 21. Cracovia Maratonu! Na liście startowej ponad 6000 nazwisk


Tegoroczna trasa 21. Cracovia Maratonu, który zostanie zorganizowany 14 kwietnia 2024 roku, po raz odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Po drodze nie zabraknie też przykładów nowoczesnej architektury i pięknej przyrody.

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną. W zasięgu wzroku maratończyków znajdą się nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

W Nowej Hucie uczestnicy imprezy po raz pierwszy pojawili się podczas czwartej odsłony Cracovia Maratonu (w 2005 roku), a w 2018 roku powrócili tam po 5 latach przerwy. W trakcie pokonywania trasy 21. Cracovia Maratonu zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Pokonując królewski dystans, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, Halę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych oraz Halę Widowiskowo-Sportową Suche Stawy w Nowej Hucie. Jak ma to miejsce od początku, uczestnicy tegorocznej odsłony krakowskiego maratonu pokonają także spory odcinek przy rzece Wiśle i okrążą Błonia Krakowskie. Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i inne jednostki miejskie oraz policję. Posiada również atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz AIMS. Na kanale YouTube dostępna jest animacja tegorocznej trasy Cracovia Maraton.

Organizatorzy zaprezentowali również koszulkę, którą otrzymają biegacze. W tym roku uczestnicy Cracovia Maratonu po raz kolejny pobiegną w koszulkach technicznych marki ASICS wykonanych w 100% z materiałów pozyskanych z recyklingu. Na grafitowym materiale tradycyjnie znajdzie się symbol Krakowa.

Warto pamiętać, że oficjalna koszulka biegu nie jest elementem pakietu startowego. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki techniczne będą sprzedawane na stoisku ASICS w Biurze Zawodów na Expo (Stadion Miejski im. Henryka Reymana, ul. Reymonta 20). Godziny otwarcia Expo:

  • 12 kwietnia 2024 roku (piątek) w godzinach od 15:00 do 20:00,
  • 13 kwietnia 2024 roku (sobota) w godzinach od 7:00 do 20:00,
  • 14 kwietnia 2024 roku (niedziela) w godzinach od 7:00 do 9:00.

Cena koszulki wynosić będzie 80 zł.

Wciąż dostępne są miejsca na liście startowej 21. Cracovia Maraton! Na liście startowej biegu znajduje się niemal 6000 biegaczy. Tegoroczny limit startujących wynosi 7000. Nie warto zwlekać. Zapisz się już dziś!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments