charly
3 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Znakomity 93-letni biegacz na Maratonie Paryskim


93-letni Charly Bancarel był najstarszym uczestnikiem maratonu w Paryżu. Na mecie uzyskał czas 7 godzin i 22 minut. Był to jego jedenasty maraton w karierze i bez wątpienia jeden z bardziej wymagających z powodu upadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru.

Celem zawodnika było pobicie rekordu sprzed czterech lat, kiedy to ukończył paryski maraton w czasie 5 godzin i 10 minut.

To niewiarygodne. Nie mogę przestać płakać. Wszyscy mnie dopingują i oklaskują. To wspaniałe. Bardzo dobrze poradziłem sobie z wyścigiem. Biegałem dobrze, regularnie i nawet pomimo tego nie osiągnąłem swojego celu. Ukończyłem Maraton Paryski bardzo szczęśliwy i dzięki ludziom, którzy towarzyszyli mi na trasie oraz organizatorom, którzy bardzo o mnie dbali – wyznał francuskim mediom Bancarel.

Bancaral na tym nie chce poprzestać:

Jeśli pozostanę w dobrym zdrowiu, mam nadzieję, że wezmę udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Będę wtedy dużo więcej trenował. To byłoby spełnienie marzeń. Kiedy usłyszałem, że igrzyska olimpijskie odbędą się w Paryżu, powiedziałem sobie, że mogę i chciałbym wziąć w nich udział.

Dodajmy, że w Paryżu najszybszy okazał się 20-letni Etiopczyk Abeje Ayana, który pokonał maraton w czasie 2 godzin, 7 minut i 15 sekund.

Foto: Charly Bancarel (Facebook)

Możliwość komentowania została wyłączona.