DSC00719
7 marca 2024 Jakub Jelonek Newsy

Zapraszamy na treningi New Balance Run Club w Warszawie


Treningi New Balance Run Club to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają dla siebie uniwersalnej grupy treningowej w samym sercu stolicy. Spotkania NBRC odbywają się w dwóch lokalizacjach w Warszawie – na Agrykoli i w Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim (WTW), a wśród kadry trenerskiej występują dobrze Wam znani: Joanna Dorociak, Joanna Jóźwik i Edyta Litwiniuk, a także nowi trenerzy, którzy dołączyli w tym sezonie: Adam Kszczot, Kasia Żbikowska i Marcin Sałata.

Warto dodać, że w nowym teamie NBRC jest również Oswald Rodrigo Pereira, który od czasu do czasu będzie uczestniczył we wspólnych treningach. Ważną postacią dla NBRC jest Adam Kszczot, który dołączy do wybranych spotkań NBRC (a w najbliższym czasie będzie łączył to z występami w „Tańcu z Gwiazdami”). Adam czuwa nad całościową koncepcją treningów, pilnując organizacji procesu biegowych przygotowań. Nasz utytułowany 800-metrowiec podzieli się z Wami swoją wiedzą zdobytą podczas wieloletniej kariery sportowej na najwyższym światowym poziomie.

DSC00568

Treningi będą odbywały się w każdy:

 • WTOREK w godz. 18:30–19:30 na Agrykoli pod okiem trenerek: Asi Jóźwik i Edyty Litwiniuk. Będą to „Cotygodniowe Interwały z New Balance Run Club”,
 • CZWARTEK w godz. 19:30–21:00 w WTW (Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim) pod okiem trenerów: Asi Dorociak, Kasi Żbikowskiej i Marcina Sałaty.

– Kiedy myślimy o bieganiu, wtedy najczęściej przychodzą nam do głowy różne scenariusze – wyjaśnia trener NBRC Adam Kszczot. – Jeden jest taki, że potrzebujemy motywacji. Na szczęście tu przychodzi z pomocą New Balance Run Club, jako społeczność. Bo nic nas bardziej nie motywuje, jak sama społeczność i uczestnictwo we wspólnych zajęciach, zjednoczenie z grupą. Na naszych treningach możecie podzielić się swoimi trudnościami lub po prostu zadać pytania na ważne dla Was kwestie. NBRC to fantastyczni trenerzy – to właśnie drugi argument. Czyli mamy już komu zadać te pytania – nie tylko uczestnikom treningu, społeczności, ale też osobom, które na co dzień prowadzą treningi, są byłymi zawodowymi sportowcami, jak choćby Joasia Jóźwik czy ja, ale też świetna prowadząca i znająca doskonale organizm człowieka Edyta Litwiniuk oraz tacy specjaliści jak Katarzyna Żbikowska, Marcin Sałata czy Joasia Dorociak, którą znają uczestnicy poprzednich zajęć. To jest naprawdę świetna grupa trenerów, którzy potrafią swoją pasję i wiedzę przelać też na uczestników, przekazując to, co dla Was najlepsze i najbardziej trafne.

– Mamy w tym roku New Balance Run Club 2.0dodaje Adam Kszczot. – Co to znaczy? Troszeczkę zmieniliśmy formułę – mamy trening wtorkowy na Agrykoli, gdzie są najczęściej interwały i podbiegi, natomiast w czwartki mamy pracę nad tym, żeby nasze ciało było sprawne, a nasze bieganie było coraz lepsze. Tak, żebyśmy mogli swój sport uprawiać bez względu na powód, którym może być chęć biegania bardziej ekonomicznie i bicia swoich rekordów życiowych, a może by czerpać większą przyjemność z biegania. To właśnie po to są zajęcia New Balance Run Club – żeby zadbać o absolutnie wszystkie dodatkowe obszary. W czwartki można też będzie skorzystać z sauny na WTW po zajęciach, więc jest to dodatkowy benefit, który na pewno może przyciągnąć też rzesze coraz tłumniej przychodzących uczestników. Biegacze przyznają nam, że tego brakowało. Trzeci punkt to treningi, które możemy wykonać w domu. Otworzyliśmy grupę na Facebooku, do której każdy może się zapisać. Znajdziecie tam plan treningowy na cały tydzień, wideo nagrania naszych trenerów, które pokazują, jaki trening zrobić, co i w jakiej ilości mówi Adam.

DSC00693

Na co możecie liczyć na treningach NBRC?

We wtorki na Agrykoli odbędą się treningi biegowe NBRC. Będzie to świetna okazja, by poprawić Waszą formę, szybkość i siłę, biegając w przyjaznej atmosferze.

Jak wyglądają treningi NBRC?

Zaczynamy lekko – trochę biegamy, trochę się rozciągamy. Potem przechodzimy do głównej części – są to serie biegów o różnym tempie. Czasami biegniemy szybko, a potem zwalniamy, by złapać oddech. Na koniec każdego spotkania robimy ćwiczenia rozluźniające.

Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalny trening biegowy, który składa się zawsze z trzech najważniejszych części: odpowiedniej rozgrzewki, części głównej oraz cool down – mówi Asia Jóźwik, jedna z trenerek wtorkowych spotkań na Agrykoli. – Treningi w grupie podnoszą motywację, pomagają w osiągnięciu lepszych wyników. Dodatkowo można zyskać nowych znajomych, posiadających tę samą pasję, jaką jest bieganie. W tej grupie jest ogromna ilość wsparcia, pozytywnej energii i poweru! Dzięki temu, że treningi stacjonarne NBRC odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek, możemy trenować systematycznie! – przyznaje Asia.

DSC00675

Dlaczego treningi interwałowe są tak skuteczne?

 • Poprawiają kondycję – dzięki nim Twoje serce i płuca lepiej pracują, a Ty czujesz się bardziej fit.
 • Podkręcają szybkość – dzięki nim uczysz się biegać szybciej i wytrzymywać dłużej, bez zmęczenia.
 • Dają więcej energii i siły – bieganie w różnym tempie sprawia, że Twoje mięśnie stają się mocniejsze.
 • Nie ma nudy – każdy trening to coś innego, więc na pewno nie będziecie się nudzić.
 • Dla każdego – nieważne, czy dopiero zaczynasz biegać, czy masz już sporo kilometrów za sobą – dostosujemy trening do Ciebie!

Co zyskasz?

 • Lepszą formę – ogólnie będziesz się czuć zdrowiej i bardziej energicznie.
 • Szybkość i wytrzymałość – będziesz mógł/mogła biegać szybciej i dłużej.
 • Kontrolę – nauczysz się lepiej oddychać podczas biegu.
 • Mocne mięśnie – mniejsze ryzyko kontuzji dzięki wzmocnieniu ciała.
 • Fajną ekipę – bieganie z innymi to dodatkowa motywacja i wsparcie.
 • Dodatkowo od nas dodajemy profesjonalne wsparcie trenerów, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje biegowe cele. Dołącz do nas w New Balance Run Club!

Co czwartek o 19:30 spotkania odbywają się w Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim (WTW). Są to treningi biegowo-wzmacniające, również organizowane przez New Balance Run Club.

DSC00579

Jak wygląda trening?

Najpierw czeka na Was Sekcja I (biegowa), trwająca około 45 min. Zaczynamy od biegania z elementami ćwiczeń z zakresu sprawności biegacza.

Później nastąpi Sekcja II (wzmacniająca) trwa również około 45 min, kiedy przenosimy się do sali WTW, gdzie zadbamy o prawidłowe zakresy oraz stabilność stawów, a także wytrzymałość, siłę i balans mięśniowy.

Zajęcia NBRC to świetna okazja dla każdego biegacza, żeby spróbować formy zajęć grupowych pod okiem świetnych trenerów – tłumaczy Joanna Dorociak, jedna z trenerek prowadzących czwartkowe zajęcia. – Niezależnie, czy dopiero zaczynacie, czy też jesteście na biegowej drodze od wielu lat – nasze treningi są dopasowane do biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Dlatego nawet jeśli dopiero zaczynasz – nie bój się zacząć właśnie z nami. Treningi grupowe niosą szereg korzyści, takich jak wzajemna motywacja czy socjalizacja. Nasze treningi zdecydowanie podniosą Wasz poziom sportowy, bo… w grupie można WIĘCEJ! W NBRC podchodzimy do biegacza holistycznie: plan treningowy NBRC zawiera zarówno jednostki biegowe specjalistyczne, zajęcia z mobilizacji, stabilizacji czy zajęcia siłowe. To, na co większość biegaczy szczerze mówi, że nie ma czasu. My poprowadzimy taki trening dla Ciebie, skupimy się na technice i poprawności wykonywanych ćwiczeń. Zapraszamy!

DSC00592

Jak treningi NBRC wpływają na bieganie?

Dzięki tym treningom zbudujesz solidne podstawy, by biegać szybko, ergonomicznie i co najważniejsze – bez kontuzji.

Dla kogo?

Zajęcia są dla każdego. Nieważne, czy dopiero zaczynasz biegać, czy już masz sporo kilometrów za sobą – dostosujemy trening do Ciebie.

Co zyskasz?

 • Mocne mięśnie – mniejsze ryzyko kontuzji, dzięki wzmocnieniu ciała.
 • Lepszą postawę – poprawna postawa ciała wpłynie pozytywnie na bieg, ale także na ogólny komfort życia.
 • Szybkość i wytrzymałość – będziesz mógł biegać szybciej i dłużej.
 • Lepszą formę – jędrne ciało to „efekt uboczny” połączenia treningów biegowych i siłowych.
 • Fajną ekipę – bieganie z innymi to dodatkowa motywacja i wsparcie.
 • Dodatkowo od nas – zyskasz profesjonalne wsparcie trenerów, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje biegowe cele. Dołącz do nas w New Balance Run Club i poczuj radość oraz korzyści płynące z naszych treningów!

Dla osób uczestniczących w treningach New Balance Run Club dostępny będzie także plan treningowy na kolejne tygodnie i miesiące, w ramach którego będziecie mogli przygotować się np. do biegu na piątkę, z uwzględnieniem dni treningowych NBRC, na których będzie można realizować część tych treningów. Więcej dowiecie się od swoich trenerów.

– Jeżeli ktoś w ogóle zastanawia się nad tym, czy taka zorganizowana grupa treningowa jest dla niego, to rozwiewamy te wątpliwości – przyznaje Adam Kszczot. – W poprzednim tygodniu mieliśmy w poniedziałek trening brzucha, trwający pięć do dziesięciu minut! Absolutnie do zrobienia przez każdego. Taki trening z bardzo ładnie pokazanymi ćwiczeniami, do tego dostajemy kilka wskazówek, które nas podprowadzą, na co w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę. Zatem próg wejścia nie jest duży. To są zajęcia, które będą nam pomagały osiągać nowe, lepsze rezultaty, ale po prostu wprowadzą nas też do tego świata biegowego. Tutaj z takim wielkim i gorącym zaproszeniem chętnie zwrócę się do wszystkich, którzy takiej zachęty czy też powodu do biegania poszukują. Nie patrzcie na to, że biegacie już w tej chwili półmaratony i maratony, a może czekacie, żeby przebiec swoją pierwszą piątkę. Ten trening będzie do Was dostosowany. To znaczy jeżeli jest grupa, która robi podbiegi, a Ty dopiero zaczynasz, to nie martw się, trenerzy o Tobie nie zapomną.

DSC00726

– Zawsze pada takie pytanie: czy wszyscy są wytrenowani na takim i takim poziomie, by uczestniczyć w tych zajęciach. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna, to zapraszam i też jest na pewno ten trening dostosujemy do potrzeb. Czyli albo zrobią tylko część treningu, albo nawet ćwiczenia zamienne. To wszystko absolutnie ma uczestnikom pomagać budować ich solidną pozycję, postawę, pewność siebie, dać im motywację i powód do tego, żeby wyjść na trening. Chcielibyśmy, żeby to była grupa, która będzie wspierać się między sobą. Uczestnicy i trenerzy będą też mogli na co dzień w grupie na Facebooku wchodzić w interakcje, czasem nawet się pochwalić: Hej, zrobiłam/-em ten trening dzisiaj, ten z Facebooka, te brzuszki. Udało się zadbać o rozciąganie, mobilność albo: te ćwiczenia mi pomogły. Czekamy tez na sugestie, jeśli chcecie, żeby było więcej tego czy tamtego. I tutaj mamy interakcje, tu możemy naprawdę bardzo dużo fajnych rzeczy zrobić. Stąd też właśnie nowa odsłona New Balance Run Club. Publikujemy zajęcia cały tydzień naprzód i prawdopodobnie rozszerzymy to, bo będziemy wysyłać szkic treningowy z początkiem miesiąca i będziemy mogli na cały miesiąc rzucić okiem. Niektórzy uczestnicy już trenują z trenerami, dostosowują się do tych treningów, czyli wyszukują te, w których chcieliby uczestniczyć. Do tego coraz więcej naszych ćwiczących biegaczy bardzo mocno wiąże się z grupą. Naprawdę warto, bo to jest nie do przecenienia, wiele benefitów możemy dzięki temu zyskać. Tym bardziej, że teraz będziemy w taki ustrukturyzowany sposób publikować te zajęcia. Dzięki temu każdy będzie mógł sobie z wyprzedzeniem zaplanować swój grafik, żeby być może częściej uczestniczyć w naszych zajęciach i na to bardzo liczymy i do tego bardzo gorąco zachęcamy! – mówi Adam.

Dołącz do grupy NBRC na Facebooku (kliknij tutaj)

Strona NBRC na Facebooku.

Instagram NBRC.  

Materiał powstał we współpracy z marką New Balance.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments