Biegnij Warszawo
2 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Za nami Biegnij Warszawo 2022 – wyniki biegu

Mariusz Giżyński i Iwona Bernardelli zostali zwycięzcami kolejnej edycji Biegnij Warszawo. 2 października o godzinie 12 prawie 4000 zawodników wyruszyło na trasę 10 kilometrowego biegu. Była to już 14. edycja Biegnij Warszawo – jednego z najbardziej rozpoznawalnych biegów ulicznych w stolicy.

Rywalizacja panów była dość wyrównana. Do piątego kilometra biegła para Mariusz Giżyński i Maciej Badurek, którzy półmetek minęli w czasie 16.02. Na metę jako zwycięzca wpadł jednak nasz eksportowy maratończyk, który 10 kilometrową trasę pokonał w czasie 31:31. Drugi na mecie Maciej Badurek uzyskał czas 32:03, a trzeci Mikołaj Skibiński 32.29.

Rywalizacja pań była zdominowana od początku do końca przez Iwonę Bernardelli, która tydzień wcześniej ukończyła Maraton Warszawski na drugim miejscu. Jak widać Iwona bardzo szybko się zregenerowała i trasę warszawskiego biegu pokonała w czasie 34.30. Podium uzupełniły Dominika Stelmach (35.56) oraz Weronika Brzuchalska (37.32).