tychy
17 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

XI Tyski Półmaraton już we wrześniu

Tyski Półmaraton w tym roku odbędzie się już po raz 11. Bieg główny na dystansie półmaratonu odbędzie się po atestowanej trasie, a biegami towarzyszącymi będą sztafety 2-osobowe, bieg z dzieckiem w wózku oraz bieg dla osób na wózku inwalidzkim.

XI Tyski Półmaraton

Kiedy: 03.09.2023
Gdzie: Tychy
Dystanse: półmaraton, sztafeta 2-osobowa 9,5/11,6km, biegi dzieci
Strona biegu
Zapisy
XI Tyski Półmaraton w Kalendarzu Biegowym

Trasa XI Tyskiego Półmaratonu prowadzi asfaltowymi ulicami miasta Tychy, ale również wokół jeziora Paprocańskiego, gdzie znajdują się częściowo ubite trakty leśne. Trasa będzie posiadała atest PZLA.

trasa tychy

Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach na ulicy Edukacji. Podczas zawodów odbędzie się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka, masaże, pokazy produktów sportowych, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku. Wówczas wzięło udział ponad 400 osób. W rekordowym 2022 roku zapisanych bieg ukończyło 1645 osób, a bieg należał do jednych z najszybszych w kraju. Zwycięzcami okazali się Mateusz Mrówka z czasem 1:06.12 oraz Magdalena Patas z 1:20.24.

Plakat TP 2023

Zdjęcie główne: Ireneusz Kaźmierczak

Możliwość komentowania została wyłączona.