adidas Road to Paris PL
19 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Wiemy, w jakich strojach wystartuje nasza reprezentacja na Igrzyskach Olimpijskich!


adidas zaprezentował stroje reprezentacyjne, które tego lata będą noszone przez sportowców z całego świata. Spójny design i DNA wszystkich kolekcji nawiązujące do ognia pasji, jaki każdy atleta nosi w sobie, niezależnie od kraju pochodzenia czy uprawianej dyscypliny, został wzbogacony o unikalne dla każdego narodu symbole i elementy.

Marina Moguš, General Manager Central Europe, adidas: „Z niecierpliwością czekamy na Paryż 2024 oraz wyposażenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Paralimpijskiego w nasze najlepsze produkty. Razem chcemy celebrować złote chwile i przenieść euforię ze stolicy Francji do Polski. Dzięki naszej kolekcji, kibice również w domu mogą poczuć się częścią polskiego zespołu„.

Zaprojektowane, aby zjednoczyć sportowców w ramach jednej pasji

Wszystkich sportowców łączy pasja oraz chęć rywalizacji. Ten wewnętrzny ogień do walki płonie najjaśniej podczas dużych międzynarodowych imprez. W projektach adidas płomień został podkreślony poprzez efektowne czcionki i detale znajdujące się na odzieży stworzonej dla wspieranych przez adidas dziewięciu komitetów olimpijskich oraz sześciu komitetów paraolimpijskich.

adidas Road to Paris launch event PR 8

Jacqueline King, Design Director, Specialist Sports, adidas: „Wierzymy, że nie ma lepszego momentu, niż nadchodzący turniej celebrujący różnorodność sportu, by pokazać, jak ważny dla zawodników jest właściwie zaprojektowany strój. Kolekcje zainspirowane symboliką narodową nie tylko pomagają sportowcom osiągać najlepsze wyniki, gdy narasta presja. Są także elementem łączącym ich z rodzinnymi krajami. Wizualizacje wewnętrznego ognia oraz symboli narodowych połączyliśmy w zestaw, którego główną cechą jest prostota – otrzymując w ten sposób elegancką i nowoczesną kolekcję„.

W kolekcji przygotowanej dla polskich sportowców dominują dwa kolory narodowej flagi. Nieodłącznym elementem jest, nawiązujący do godła Polski, orzeł. Na odzieży wyróżniać się będzie także unikalny nadruk – zakrzywione linie imitujące tańczące ruchy ognia, symbolizujące wewnętrzny ogień pasji. Jest to element łączący projekty wszystkich komitetów olimpijskich oraz paraolimpijskich występujących w kolekcji marki adidas.

W Paryżu polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy wystąpią w produktach marki adidas podczas dekoracji medalowej, a także w trakcie treningów oraz pobytu w wiosce olimpijskiej. Ponadto narodowe reprezentacje siatkarzy oraz zapaśników założą je podczas walki o medale.

Pierwszy raz w historii marki, aż 86% strojów startowych, treningowych oraz przeznaczonych na ceremonie medalowe, zaprojektowanych zostało w oparciu o uniwersalne zasady projektowania, tak by umożliwić wszystkim sportowcom – zarówno pełnosprawnym, jak i z niepełnosprawnościami – rywalizację na najwyższym poziomie, w pełnym poczuciu komfortu.

Zaprojektowane, by wspierać sportowców na największych arenach

Od 100 lat adidas współpracuje ze sportowcami, by zrozumieć potrzeby zawodników i móc w pełni na nie odpowiedzieć. Kolekcja przygotowana na najważniejsze wydarzenie tego lata jest wynikiem stałego i długoletniego zaangażowania marki w tworzenie najlepszych produktów. Jako uzupełnienie strojów reprezentacji, adidas zaprojektował kolekcję obuwia składającą się z 49 modeli butów, przygotowaną dla zawodników reprezentujących 41 różnych dyscyplin.

adidas Road to Paris launch event PR 7

Produkty z kolekcji będą dostępne w sprzedaży na www.adidas.pl, a także w wybranych sklepach własnych oraz partnerskich od 1 czerwca br.

***

ADIDAS W PARYŻU
adidas przygotował i zaprezentował kolekcje dla dziewięciu komitetów olimpijskich i sześciu paraolimpijskich. Wśród reprezentacji olimpijskich znajdują się: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Etiopia, Irlandia, Bahrajn, Kuba i Turcja. Wśród reprezentacji paraolimpijskich zaś: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Kuba, Turcja i Irlandia. Ponadto adidas będzie sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Francuskiej Federacji Lekkoatletyki oraz Francuskiej Federacji Piłki Ręcznej.

O ADIDAS
adidas jest światowym liderem w branży sportowej. Firma z siedzibą w Herzogenaurach (Niemcy) zatrudnia ponad 59 000 pracowników na całym świecie. W 2023 r. wygenerowała sprzedaż o wartości 21,4 miliarda euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.adidas-Group.com.

Źródło: informacja prasowa.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
27 dni temu

Stroje 4F to było coś! te obecne od adidasa wyglądają jak ortalion z bazaru. Zero polotu.

dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
26 dni temu
Reply to  Andrzej

No cóż, toporne. Design director mówi, że „eleganckie i nowoczesne”, dla mnie bardziej nawiązują do tych sprzed kilkudziesięciu lat.