sr sara benfares 102 1
19 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

5 zakazanych substancji w organizmie i 5 lat zawieszenia dla Niemki


Dwa miesiące temu pisaliśmy o tym, że w organizmie 22-letniej biegaczki Sary Benfares znaleziono między innymi EPO i testosteron. Ojciec zawodniczki tłumaczył wówczas, że była ona w ten sposób leczona na raka. Śledczy nie uwierzyli w wersję biegaczki i ogłosili właśnie jej 5-letnie zawieszenie. Sprawa rodziny Benfares się jednak nie kończy, bo pod koniec stycznia złapano na dopingu również młodszą siostrę Sofię.

Ojciec biegaczek Samir Benfares to były biegacz, który w swojej karierze był między innymi mistrzem Francji w biegu na 1500 metrów, a po konflikcie z tamtejszą federacją postanowił zmienić narodowość. To on początkowo twierdził, że pozytywny wynik testu przeprowadzonego 30 września był efektem walki Sary z rakiem kości, który ponoć zdiagnozowano miesiąc wcześniej po serii kilku złamań zmęczeniowych.

Kiedy dochodzenie Sary Benfares trwało, na jaw wyszedł pozytywny wynik testu antydopingowego 19-letniej Sofii Benfares. W wyniku tego zawodniczka pod koniec lutego została zawieszona.

Niemiecka agencja NADA uważa, że ​​zachodzą okoliczności obciążające zawodniczki i dlatego zostało nałożone dłuższe zawieszenie dopingowe niż w normalnych przypadkach. Wykryte substancje to EPO, testosteron, clenbutarol, ostaryna i metabolit.

Zdaniem NADA wymówka, którą przedstawił ojciec, jest mało wiarygodna, a bardziej prawdopodobne jest długotrwałe zażywanie przez zawodniczki zakazanych substancji. Zawodniczka ma teraz dwadzieścia dni na złożenie sprzeciwu do sądu arbitrażowego. Sara Benfares już wcześniej ogłosiła koniec swojej kariery lekkoatletycznej.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
25 dni temu

Metabolit ? A co to jest ?