dębno maraton
26 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Trwają zapisy na Maratońską Dziesiątkę i Sztafetę Maraton Dębno


Na 12 maja zaplanowano Maraton w Dębnie. W ramach imprezy odbędą się też biegi towarzyszące – Maratońska Dziesiątka i Maraton Dębno Sztafeta Maratońska. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną.

Maratońska Dziesiątka to nowy bieg, który zainaugurował dopiero w poprzednim roku. Jak nazwa wskazuje zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. To okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale też by zwiedzić miasto, które uznaje się za kolebkę polskiego maratonu. Trasa jest płaska, a to sprzyja osiąganiu znakomitych rezultatów. Każdy, kto ukończy Maratońską Dziesiątkę dostanie pamiątkowy medal. Puchary otrzymają najlepsi w kategoriach open oraz kategoriach wiekowych.

Drugim wydarzeniem towarzyszącym jest trzyosobowa sztafeta maratońska. Dystans jest podzielony na trzy części. Pierwszy zawodnik ma do pokonania dwie małe pętle ulicami Dębna (około 9 km). Kolejni muszą przebiec około 16,5 km. To doskonały bieg dla tych, którzy chcą spędzić maratońską niedzielę z przyjaciółmi, bądź rodziną. Oba biegi towarzyszące wystartują równolegle z maratonem.

Regulamin i zapisy na Maratońską Dziesiątkę TUTAJ.

Regulamin i zapisy na Maraton Dębno Sztafeta Maratońska TUTAJ.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gaty
Gaty
1 miesiąc temu

Maratońska dziesiątka? A potem ludzie się dziwią że ciocie i wujkowie pytają na ile ten maraton. Znany jest przypadek biegaczy biegnących na 10 kilometrów za kładem czy motocyklem prowadzącym biegaczy w maratonie.

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

No maratońska dziesiątka… Coś jak rower elektryczny. Potem :”no zrobiłem ten maraton w Dębnie na dychę”… Niedługo ultra pietnastka i półmaratońska trójka… 🤦