7 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Trwają zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego! Poznaliśmy oficjalną koszulkę biegu


Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Biegu Powstania Warszawskiego należącego do popularnej Warszawskiej Triady Biegowej. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”, zaprezentowali oficjalną koszulkę biegu.

Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. 32. Biegowi Powstania Warszawskiego – jak zawsze, towarzyszyć będzie podniosła atmosfera nawiązująca do historii Polski. Na wydarzenie zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Wzór pamiątkowej koszulki

Motywem wyróżniającym zaprezentowane dziś koszulki jest zmienność dat – na czarnych koszulkach widnieją daty 2023 i 1944 oraz charakterystyczne “W” nawiązujące do kryptonimu dnia i godziny rozpoczęcia walk powstańczych w Warszawie.

Uczestnicy, którym do gustu przypadnie tegoroczna koszulka, mogą ją domówić do swojego pakietu startowego. Nawet w przypadku opłaconego pakietu startowego formularz rejestracji można cały czas uzupełnić o dodatkowy element – koszulkę. Liczba koszulek w poszczególnych rozmiarach jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z wyborem.

32BPW 23 PREZENTACJA KOSZULKI 1200x628px 04

Zakupu koszulki można dokonać podczas rejestracji na bieg, bądź po uzyskaniu numeru startowego logując się do systemu rejestracji i edytując swoje zgłoszenie w dziale „MOJE BIEGI”.

Znana trasa i dwa dystanse

Uczestnicy 32. Biegu Powstania Warszawskiego mają do wyboru dwa dystanse – 5 km (start o 20:30) oraz 10 km (start o 21:00). Wieczorna – chłodniejsza pora dni sprzyjać może szybkiemu bieganiu i rekordom życiowym. Sama trasa również, zgodnie z tradycją, będzie miała wyjątkowy charakter. Zawodnicy będą na trasie mijać miejsca związane z wydarzeniami z 1944 roku. Linia startu obu biegów znajdzie się w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta będzie natomiast usytuowana na ul. Konwiktorskiej, gdzie przebiegała linia frontu. Na trasie oraz w okolicach startu zorganizowane będą także punkty inscenizacyjne, miejsca w których usłyszeć będzie można piosenki powstańcze wykonywane również na żywo!

Mapy tras dostępne są na stronie: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/trasa

To wyjątkowy bieg. Łączy pamięć o Powstaniu ze sportową rywalizacją na ulicach naszego miasta, pozwala oddać hołd Powstańcom warszawskim i na sportowo uczcić bohaterów tamtych dni. Start o zmierzchu tworzy niesamowity nastrój, a widok biegaczy i biegaczek wyłaniających się z ciemności na finiszu to naprawdę niesamowite wrażenie – mówi zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

Zapisy trwają – dołączcie do #BiegamDobrze dla Powstańców

Cały czas można zapisać się na biegi. Na listach startowych jest już 6 tysięcy uczestników. Oprócz biegu stacjonarnego na dwóch dystansach można wybrać także edycję wirtualną – można zatem wziąć udział w wydarzeniu będąc w dowolnym miejscu na świecie. Wszyscy uczestnicy startujący wirtualnie będą mieli tydzień (od 29 lipca od 5 sierpnia) na pokonanie wybranego dystansu, ale oczywiście są zaproszeni do tego, by wyruszyć na swój bieg 29 lipca o godz. 20:30 i w ten sposób połączyć się symbolicznie z uczestnikami biegu w Warszawie

Wszyscy, którzy mają nadany numer startowy na bieg mogą założyć zbiórki w akcji #BiegamDobrze. Wyjątkowa edycja #BiegamDobrze dla Bohaterów to inicjatywa charytatywna, w której każdy biegacz może pomóc Stowarzyszeniu Monopol Warszawski, zajmującemu się opieką nad Bohaterami Powstania. Nieważne, jaką kwotę uda się uzbierać, całość trafia do potrzebujących. Za zgromadzenie co najmniej 300 zł do pakietu startowego zostanie dołączony wyjątkowy upominek. Aby założyć zbiórkę należy zalogować się na konto i wejść w zakładkę “MOJE BIEGI” lub skorzystać z linku, który każdy biegacz otrzymał mailowo po nadaniu numeru na bieg.

– 32. Biegu Powstania Warszawskiego to niezwykłe wydarzenie i bardzo podniosły wieczór. Wzruszająca jest atmosfera biegu, jego charakter i wyjątkowa trasa. Dodatkowym elementem, który wzmacnia wyjątkowość tej części Triady Biegowej jest akcja charytatywna. Już po raz drugi organizujemy akcję #BiegamDobrze dla Bohaterów. To zaszczyt i świetny cel móc pomóc Powstańcom i przyłożyć się do poprawy ich zdrowia poprzez zakup konkretnych przedmiotów, na przykład aparatów słuchowych czy okularów korekcyjnych. Mam nadzieję, że zbierzemy jeszcze więcej niż rok temu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe na bieg będzie można odebrać w Biurze Zawodów, w Ośrodku Polonia AKTYWNEJ WARSZAWY przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie, w dniach:

  • 27 lipca (czwartek) w godz. 14-20
  • 28 lipca (piątek) w godz. 14-20
  • 29 lipca (sobota) w godz. 10-18 – z tym że od godziny 16:00 odbiór pakietów wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.
fot Maciej Kruger220730 KRI9316

Zapisy 32. Bieg Powstania Warszawskiego cały czas trwają! Zapraszamy do udziału w biegu!

Wybierz swój dystans – 5 lub 10 kilometrów i upamiętnij na biegowo ważną datę w historii Warszawy, razem z tysiącami innych biegaczy!

Więcej szczegółowych informacji: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments