trail kamieńsk
4 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Trail Kamieńsk już w niedzielę!


W najbliższą niedzielę startuje siódma edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiło się ponad 400 biegaczy z całej Polski. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

Trail Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskiej trasie w centralnej Polsce, ale również forma przygotowań do wiosennych startów. Bieg jest też okazją do zobaczenia jakie są różnice między imprezami ulicznymi, a tymi rozgrywanymi w terenie – Bartłomiej Sobecki pomysłodawca imprezy, dodając – wspólnie z doświadczonymi zawodnikami przygotowaliśmy cykl porad dla biegaczy, który dostępny jest na stronie biegu.

Listy startowe do 7. Trail Kamieńska zostały już zamknięte, ale będzie się jeszcze można zapisać. Organizatorzy przygotowali pulę 20 wolnych numerów startowych, które odstępne będą w biurze zawodów w dniu biegu.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Radomsku oraz Urzędu Gminy w Kamieńsku w organizację Trail Kamieńsk, na obu dystansach rozegrane zostaną dodatkowe kategorie. Dla mieszkańców gminy Kamieńsk na 6 km, a na 30 km dla zawodników z Powiatu Radomszczańskiego.

TK 1

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl, dodatkowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:
8:30 – otwarcie biura zawodów
9:45 – zamknięcie biura zawodów (30 km)
09:50 – odprawa dla zawodników na 30 km
10:10 – start 30 km
10:20 – zamknięcie biura zawodów (6km)
10:50 – odprawa dla zawodników na 6 km
11:00 – start 6 km
~11:40 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km
~12:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km
12:35 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 6 km
13:30 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 30 km
14:40 – zakończenie imprezy

Bieganie.pl jest patronem medialnym Trail Kamieńsk.
Patronat medialny bieganie.pl
Trail Kamieńsk w kalendarzu biegowym

Możliwość komentowania została wyłączona.