skrzyszowska
12 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Swoboda i Skrzyszowska gwiazdami w Düsseldorfie


Ewa Swoboda oraz Pia Skrzyszowska będą jednymi z największych gwiazd rozgrywanego 29 stycznia w Düsseldorfie mitingu ISTAF Indoor, który będzie pierwszym mitingiem ze srebrnym labelem World Athletics Indoor Tour, który odbędzie się w Europie w 2023 roku.

Ewo Swoboda będzie musiała zmierzyć się z mistrzynią Europy w biegu na 100 m Giną Lückenkemper. Niemka była jedną z najlepszych zawodniczek na własnym terenie podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Monachium, wygrywając finał na 100m oraz pomagając gospodarzom zdobyć złoto w sztafecie 4x100m. Swoboda w tym finale była czwarta, ale Polka może mieć przewagę w hali. Swoboda była w świetnej formie podczas sezonu halowego w 2022 roku, przełamując barierę siedmiu sekund na Halowych Mistrzostwach Polski z wynikiem 6,99, co daje jej czwarte miejsce na europejskiej liście wszechczasów.

Swoboda będzie szukała swojego trzeciego zwycięstwa w Dusseldorfie po zwycięstwie w zeszłym roku z wynikiem 7,10 i w 2016 roku z wynikiem 7,16, gdy miała zaledwie 18 lat. Od tego czasu Swoboda zdobyła srebrne i złote medale na 60 m na Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce.

W biegu na 60 m występuje również Alexandra Burghardt, która również biegła w złotej sztafecie Niemiec w biegu 4×100 m w Monachium, a także zdobyła srebrny medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w bobslejach. 

W biegu na 60m przez płotki aktualna mistrzyni Europy w biegu na 100 m przez płotki Pia Skrzyszowska zmierzy się z dwukrotną halową mistrzynią Europy Nadine Visser. Visser wygrała takie starcie w zeszłym roku, osiągając najlepszy wynik w sezonie 7,93, ale resztę jej występów w hali przerwała kontuzja. Podczas Mistrzostw Europy w Monachium Visser zajęła czwarte miejsce. Na listach startowych znajduje się również srebrna medalistka Mistrzostw Europy Luca Kozak z Węgier. 

ISTAF Indoor w Dusseldorfie jest jednym z 14 srebrnych mitingów w kalendarzu halowym w Europie na rok 2023. Pełny europejski kalendarz halowy można znaleźć tutaj . Dwa dni wcześniej odbędzie się miting w Karlsruhe, gdzie również zobaczymy Ewę Swobodę.

Możliwość komentowania została wyłączona.