varso tower
16 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Świeżo upieczony mistrz świata na starcie zawodów Wbiegnij na Varso Tower!

Wai Ching Soh (Malezja) i Ryoji Watanabe (Japonia) będą rywalizować w zawodach Wbiegnij na Varso Tower w Warszawie. Pojedynek świeżo upieczonego mistrza świata w bieganiu po schodach ze zwycięzcą stołecznego biegu sprzed roku zapowiada się jako wisienka na torcie całego wydarzenia.

Soh i Watanabe przewodzą aktualnie w światowym rankingu Towerrunning World Association i w ostatnim czasie to między nimi rozstrzyga się rywalizacja w najbardziej prestiżowych biegach po schodach na całym świecie. W ubiegłorocznej edycji Wbiegnij na Varso Tower o niecałe 3 sekundy szybszy okazał się Japończyk. Światowa „jedynka” z Malezji pokazała jednak swoją wyższość podczas niedawnych mistrzostw świata i – choć nie bez trudu – to Wai Ching Soh wrócił z Tajpej z upragnionym tytułem mistrza globu.

Ten tytuł był moim marzeniem od dawna, ale teraz mam przed oczami już kolejne cele. Nie wygrałem jeszcze w Varso Tower i założenie przed tym biegiem jest proste: poprawić wynik sprzed roku i pobić rekord trasy. Liczę, że pozwoli to odnieść zwycięstwo – komentuje Wai Ching Soh (Malezja)

Zadania Malezyjczykowi na pewno nie ułatwi jego najgroźniejszy rywal. 

Wracam do Warszawy, bo bardzo lubię tam startować. Zwycięstwo w Varso Tower w poprzednim sezonie sprawiło mi mnóstwo radości. Mam nadzieję to powtórzyć! – mówi Ryoji Watanabe (Japonia)

W rywalizacji kobiet jedną z faworytek będzie Klaudia Krajewska. Polka na niedawnych mistrzostwach świata zajęła 9. miejsce i liczy, że wypracowana w ostatnim czasie forma przełoży się na dobry wynik w Varso Tower.

Liczę na poprawę swojego czasu sprzed roku i miejsce na podium. Znam już dobrze ten budynek, więc nic mnie tam raczej nie zaskoczy – komentuje Klaudia Krajewska

O czołowe lokaty powalczą też na pewno Iwona Wicha i Kamila Chomanicova (Słowacja), która jest aktualnie wiceliderką światowego rankingu.

Zawody Wbiegnij na Varso Tower, objęte honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, cieszą się z roku na rok rosnącą popularnością. Pakiety startowe tegorocznej, trzeciej już edycji, zostały wyprzedane w rekordowym tempie. Na starcie biegu stanie ponad 800 uczestników, którzy będą mieli do pokonania prawie 1400 schodów wiodących na metę zlokalizowaną na dachu biurowca. To 230 metrów powyżej poziomu ulicy, czyli dwukrotnie wyżej niż taras Pałacu Kultury i Nauki.

Każdy kto dotrze na metę, otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkową nagrodą jest niezwykła panorama miasta z 53. piętra Varso Tower. Póki co, udział w biegu to jedna z niewielu okazji, by ją podziwiać. Oficjalne otwarcie tarasów widokowych w Varso Tower jest bowiem planowane w połowie przyszłego roku.

Sponsorem strategicznym organizowanego przez HB Reavis wydarzenia jest Bank Pekao S.A. W gronie sponsorów są też kancelaria CMS oraz PZU Zdrowie, a partnerami wydarzenia są Magnicity Warsaw, NYX Hotel Warsaw, CIC Warsaw i kluby fitness Zdrofit.

Więcej informacji o Wbiegnij na Varso Tower na oficjalnej stronie internetowej www.wbiegnijnavarso.pl 

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments