Sky Tower
30 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Sky Tower Run powraca


Powraca legendarny bieg na 49. piętro wieżowca Sky Tower, który odbędzie się 3 września. W biegu weźmie udział blisko 1000 osób. Wyzwanie podejmą zawodnicy z całej Polski oraz goście m.in. z Ukrainy, Niemiec czy Francji. Dzisiaj ostatni dzień zapisów, a zostało jedynie kilkanaście miejsc.

Sky Tower Run 2022 to już siódma edycja biegu przyciągająca zawodników, którzy spróbują pokonać własne słabości i zmierzą się z 1142 schodami wieży Sky Tower. Na najlepszych biegaczy, zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet, jak i mężczyzn, czekają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe trofea. W tegorocznej edycji biegu udział weźmie blisko 1000 zawodników, w tym około 250 kobiet. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie m.in. praktyczną opaskę na głowę. Ponadto każdy z zawodników, który zdobędzie 49. piętro otrzyma pamiątkowy medal.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie tegorocznym biegiem Sky Tower Run 2022. Liczymy na to, że 3 września linię mety przekroczy komplet zawodników. Zapraszamy zawodowców i amatorów, bo Sky Tower Run, to oprócz rywalizacji, również świetna sportowa zabawa  – mówi dyrektor biegu.

Sky Tower

Poza kategorią Open, wyłonione zostaną również zwyciężczynie i zwycięzcy kategorii Mistrzostw Polski. Osobną kategorią będzie rywalizacja strażaczek i strażaków, którzy będą rywalizować zarówno w strojach sportowych jaki w pełnym rynsztunku bojowym. Z pewnością będzie to dla nich wyjątkowy sprawdzian formy.

Zapisać można się do dzisiaj (30.08.2022) tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.