1MILA 5
20 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ruszyły zapisy na mityngi 1MILI 2024!


1MILA, największa impreza stadionowa dla amatorów, ponownie zawita do Warszawy i Poznania! Do wyboru jest aż pięć konkurencji biegowych od kultowej 1 mili, przez różne rodzaje sztafet, biegi dla dzieci, aż po bieg na 5km. Już 16 czerwca na stadionie AWF Warszawa i 15 września na obiekcie POSiR Golęcin każdy będzie mógł sprawdzić się na bieżni. Zapisy ruszyły!

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to unikalne zawody na biegowej mapie Polski. Nie drugiej takiej imprezy dla amatorów, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na tartanie i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Każdy zawodnik otrzymuje spersonalizowany numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, a stadionowy doping kibiców i komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego dopełnia niezwykłą oprawę tego wydarzenia.

Pomoc ze zdwojoną siłą

Organizatorzy 1MILI od lat wspierają polską lekkoatletykę, m.in. organizując Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” dla nastoletnich, perspektywicznych biegaczy. Uczestnicy mityngów co roku włączają się w tą pomoc, nabywając cegiełki charytatywne na rzecz Stypendystów Programu. Dotychczas zawodnicy przekazali już ponad 35,5 tys. zł! W tym roku również będzie taka możliwość, ale na nowych zasadach. Dzięki wsparciu Fundacji PVE Dobra Energia, każda Wasza wpłata zostanie podwojona! Zobacz, komu możesz pomóc: poznaj Stypendystów Programu >>

1MILA 1

Co, gdzie, kiedy?

Przed nami dwa mityngi: 16 czerwca w Warszawie i 15 września w Poznaniu. Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34m), rozgrywanym w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania, rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, którego płaska i szybka trasa wiedzie częściowo po stadionie, a częściowo po ulicy. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci na 100m, 400m lub 800m. W mityngu można też rywalizować drużynowo w Sztafetach 4x400m oraz Sztafetach Rodzinnych na tym samym dystansie.

– Nasze hasło to „mityng lekki i atletyczny”. Dbamy o to, by na 1MILI każdy czuł, że to jego czas i miejsce. Niezależnie, jak podchodzisz do biegania, czy „lekko”, rekreacyjnie, czy „atletycznie” i chcesz urwać kolejne sekundy do nowej życiówki –- przekonuje Ada Smokowska, Dyrektorka mityngów 1MILI. Program imprezy zaplanowany jest w taki sposób, żeby móc wziąć udział we wszystkich biegowych konkurencjach, by móc pobiec wraz ze swoimi dziećmi lub też kibicować sobie nawzajem.

Zróbcie sobie rodzinny dzień sportu!

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne, zupełnie bezpłatne atrakcje w Strefie Kibica, m.in. wielka strefa aktywności dla dzieci, spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami z różnych dziedzin, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments