4 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekordy w Berlinie pomimo zimna

Warunki pogodowe nie przeszkodziły uczestnikom półmaratonu w Berlinie. Generali Berliner Halbmarathon wygrali: Alex Kibet (58:55) i Sheila Chepkirui Kiprotich z rekordem trasy 1:05:02. Z dobrej strony pokazali się też biegacze z Włoch i Niemiec, bijąc rekordy życiowe.

Poza Kibetem z barierą godziny poradzili sobie: Joshua Belet (59:53) i Abel Kipchumba (59:58). Ciekawie było na dalszych pozycjach. 9 miejsce zajął Włoch, Pietro Riva, z rekordem życiowym 1:01:36. Z życiówkami finiszowali też inni Azzurri: Xavier Chevrier (1:01:58) i Nekagenet Crippa (1:02:01).

Powody do zadowolenia mieli Niemcy. 10 miejsce zajął Johannes Motschmann z życiowym 1:01:45. Szósta wśród pań, z rekordowym 1:09:38, była Katharina Steinruck.

• Dla mnie warunki były świetne, to była świetna zabawa – powiedziała Niemka.

Rozczarował rekordzista kraju Amanal Petros, który ukończył zawody na 15 miejscu z czasem 62:21.

Bieg pań, podobnie jak mężczyzn, zdominowała Kenia. Za Sheilą Chepkirui Kiprotich przybiegły Joyce Chepkemoi (1:05:50) i Irene Kimais (1:06:34).