olivia cieslak
11 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekord Polski juniorek w biegu na 800 metrów Olivii Cieślak


17-letnia Olivia Cieślak podczas zawodów New Balance Indoor Nationals ustanowiła halowe rekordy Polski juniorek oraz juniorek młodszych w biegu na 800 metrów. Zawodniczka LKS Vectra Włocławek przebiegła 4 okrążenia w czasie 2:06.22.

Mieszkająca w USA Cieślak poprawiła swój własny rekord kraju U18 o 2.10 s, a także rekord U20, należący do tej pory do Oliwii Pakuły (2:06.85 ustanowiony w 2016 roku w Spale). Wynik Cieślak jest drugim wynikiem w tym roku w kategorii juniorek młodszych na świecie!

Czas Olivii Cieślak pozwolił jej na zajęcie drugiego miejsca w swoim biegu, ulegając jedynie dwa lata starszej Allison Ince.

Wyniki biegu na 800 metrów New Balance Indoor Nationals:

MiejsceZawodnikSzkołaCzas
1Allison (Ali) INCEInce-Allison (Ali)-IL-Normal C 2:03.85
2Olivia CIESLAKHaverford TC 2:06.22
3Ella WOEHLCKEWoehlcke-Ella-PA-Mount Saint J 2:06.65
4Allison DELISIPenn Charter TC 2:07.90
5Clemmie LILLEYRFH Dawgs TC 2:09.02
6Nicki SOUTHERLANDSoutherland-Nicki-IN-Delta Hig 2:09.10

Bieg Olivii Cieślak można obejrzeć na kanale Cittus Mag (Twitter):

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Jak to dobrze ,że mieszka i trenuje w USA , przynajmniej nie będzie ofiarą systemowego szkolenia … Jak wielu ostatnimi czasy…

bart
bart
1 miesiąc temu
Reply to  Tomasz

W USA też nie jest wcale różowo. Tam jadą na masie. Masowo dzieciaki uprawiają sport, sport jest fajny, dla wielu to szansa na stypendium na uniwersytecie. Plus do uniwersytetów ściągają talent z całego świata. A do zawodowstwa przetrwają nieliczni, ci którzy nie dali się zajechać.

Patryk
Patryk
29 dni temu
Reply to  bart

Z tą różnicą, że zajeżdżanie odbywa się podczas studiów, a u nas w szkole podstawowej. U nas na studiach sport nie istnieje. W-F to kpina jakaś na wyższych uczelniach.

mick
mick
1 miesiąc temu

Ciekawe co się stało z poprzednią rekordzistką z 2016 – Oliwia Pakułą. W ogóle nie kojarzę nazwiska. OK, po sprawdzeniu wygląda ze przestała biegać rok później.

Eustachy
Eustachy
1 miesiąc temu
Reply to  mick

Oliwia Pakuła odkąd pamiętam miała problemy zdrowotne nawet jeszcze przed ustanowieniem rekordu Polski. Nie wystąpiło tam raczej zajechanie zawodniczki (jej trener jest aktualnie trenerem kadrowym) a z tego samego klubu wywalodzą się też Joanna J9źwik i Andżelika Sarna więc to raczej indywidualne peoblemy zdrowotne

Marcus
Marcus
1 miesiąc temu

Bardziej Amerykanka niż Polka, chociaż nie wykluczone, że sentyment przeważy i wybierze reprezentowanie Polski. Najbliższa okazja już tego roku w Limie.

...
...
1 miesiąc temu
Reply to  Marcus

Najprawdopodobniej już tam zamieszka, ale… będzie reprezentować Polskę, tak jak siostry Konieczek, bo zdecydowanie łatwiej o minimum!