cover 1710096377
11 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Najszybszy licealista w USA złamał 46 sekund w biegu na 400 metrów


16-letni Quincy Wilson został w ostatni weekend najszybszym licealistą w USA w biegu na 400 metrów w hali. Jego wynik 45.76 s jest lepszy o ponad sekundę od najlepszego tegorocznego rezultatu w polskich tabelach seniorów.

Quincy Wilson to uczeń drugiej klasy szkoły Bullis School w Potomac w stanie Maryland. Podczas wczorajszych zawodów New Balance Indoor Nationals w Bostonie pobił 20-letni licealny rekord Elzie Colemana w biegu na 400 metrów w hali. Co więcej, jego wynik to rekord świata do lat 18.

Po swoim rekordowym biegu Wilson wrócił na bieżnię i poprowadził swoich kolegów z drużyny w sztafecie 4×400 do nowego rekordu kraju szkół średnich – 3:11.87. Czas Wilsona dałby mu czwarte miejsce w finale ostatnich Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow (zakładając, że przeszedłby eliminacje).

Wcześniej imponująco zaprezentował się również Drew Griffith, który w biegu na 2 mile uzyskał czas 8:34.91 (tempo 2:40 min/km). Jest to wynik lepszy od rezultatu Edwarda Chesereka, który w 2013 roku jako licealista uzyskał czas 8:39.15.

Wyniki New Balance Indoor Nationals

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
1 miesiąc temu

Trenerom tego chłopaka życzę duuuuuuużo cierpliwości. My w Polsce też mieliśmy sporo takich cudownych dzieci.

gdzie są fachowcy
gdzie są fachowcy
1 miesiąc temu

od techniki biegu? 😉 Jak on biegnie? Jak kaczka. A fuj 🙂

Jan
Jan
1 miesiąc temu

był już taki co na 200m biegał jak kaczka. Golił wszystkich. Dla mnie każdy może biegać brzydko – jak ma wygrywać, to niech biega jak chce…
(to trochę jak drużyna piłkarska, która może wygrać wszystkie mecze w sezonie po 1:0. Ona będzie mistrzem a nie ta, która wygrywa po 5:0, ale wdwóch meczach przegrała 0:1)

gdzie są fachowcy
gdzie są fachowcy
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

właśnie to mam na myśli. Ale tu są tacy co chcą prostować krzywych, bo tak chcą 🙂

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu

Jak krzywe banany w eurokołchozie

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu

Ile metrów mają te hale w USA 400 yardów?