torun
22 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Poznaliśmy datę Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu


World Athletics wybrało daty dla imprez mistrzowskich, które odbędą się w najbliższych latach. Jedną z są Halowe Mistrzostwa Świata w Toruniu, które zaplanowano w dniach 20-22 marca 2026 roku.

Ponadto Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzie sportowym odbędą się w Antalyi w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku, a Halowe Mistrzostwa Świata w Nankinie w dniach 21-23 marca 2025 roku.

Światowa Rada Lekkoatletyki zatwierdziła również harmonogram przyszłorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Glasgow w Szkocji. Sportowcy będą rywalizować w dniach 1-3 marca, a pięciobój kobiet rozpocznie się rano pierwszego dnia zmagań.

Finały odbędą się w każdej z sześciu sesji. Pierwszy komplet medali zostanie rozdany w piątek rano w pchnięciu kulą kobiet. Jako ostatnie rywalizować będą biegaczki na 1500 m (niedziela wieczór).

Rada zatwierdziła też zmiany dotyczące tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Postanowiono, że sztafety będą rozstawiane w finale w oparciu o dwa czynniki:

– Najlepszy wynik każdej drużyny w kwalifikacjach.
– Najlepsze wyniki kwalifikacyjne ustalone przez poszczególnych zawodników zgłoszonych do sztafety

Postanowiono też, że w biegach od 1500 m do 5000 m kwalifikacja do następnej rundy będzie odbywała się wyłącznie na podstawie zajętego miejsca, a czasy poszczególnych zawodników nie będą miały znaczenia.

W przypadku nieobecności jakiegoś zawodnika na torze istnieje możliwość, by został on zastąpiony przez innego.

Ponadto Rada zatwierdziła zalecenia dotyczące nowej sztafety mieszanej w chodzie na 35 km podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Kwalifikacje wywalczą 22 najlepsze zespoły Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym w Antalyi. Maksymalnie pięć krajów będzie mogło wystawić dwie drużyny. Trzy dodatkowe ekipy zakwalifikują się na podstawie najlepszych wyników.

Możliwość komentowania została wyłączona.