20230820RO 09360434
23 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polki na Mistrzostwach Świata na 400m. Natalia Kaczmarek pisze nowy rozdział

Tylko trzy zawodniczki w historii Polski występowały w finale biegu na 400 metrów podczas mistrzostw świata. Dzisiaj o godzinie 21.35 wystartuje czwarta. Natalia Kaczmarek stoi przed wielką szansą, a oczy kibiców z całej Polski będą pchały biało-czerwoną biegaczkę w drodze po jak najwyższe miejsce.

W finałach biegu na 400 metrów we wcześniejszych edycjach Mistrzostw Świata najwyższe miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic, która wynikiem 50.95 zajęła siódme miejsce. Tuż za nią z czasem 51.29 finiszowała Iga Baumgart-Witan. Bieg wygrała reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser, która w tym roku wycofała się z rywalizacji kilka dni przed zawodami.

8.Iga Baumgart-Witan Polska51,29

Kolejne mistrzostwa rozegrane były w Eugene w 2022 roku. Tu w finale biegu na 400 metrów mogliśmy podziwiać Annę Kiełbasińską, która ostatecznie zajęła ósme miejsce. Ania w tym roku przez kontuzję musiała zrezygnować ze startu. W finale biegu na mistrzostwach świata w Eugene wygrała Shaunae Miller-Uibo, reprezentująca Bahamy. W tym roku zawodniczka odpadła już z rywalizacji (4 miesiące po urodzeniu dziecka).