kaczmarek
27 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polacy na czele z Natalią Kaczmarek i Ewą Swobodą wystartują w Ostrawie


Jutro odbędzie się mityng „Złote Kolce” w Ostrawie. Na listach startowych są reprezentanci Polski, a faworytkami do zwycięstwa są Natalia Kaczmarek i Ewa Swoboda.

Kaczmarek wystartuje w swojej koronnej konkurencji 400 metrów. Rok temu wygrała w Ostrawie z czasem 50.88 s. W tym sezonie biegała już szybciej – 50.29. Nasza lekkoatletka będzie rywalizować z czterema Czeszkami, Brytyjką i Rumunką. Tą ostatnią jest Andrea Miklos, która w tym sezonie pobiegła w czasie 51.11 i po Kaczmarek ma drugi najlepszy tegoroczny wynik wśród zawodniczek startujących w Ostrawie.

Swój pierwszy start w sezonie letnim zaliczy Ewa Swoboda. Nasza sprinterka pobiegnie na 100 metrów, a jej najgroźniejszymi rywalkami będą Szwajcarka Mujinga Kambundji i Gina Marian Bass Bittaye z Gambii, która w tym sezonie pobiegła w czasie 10.93.

W biegu na 100 metrów przez płotki zaprezentuje się Pia Skrzyszowska. W tym sezonie Polce niewiele zabrakło do rekordu życiowego. W Dosze pobiegła w czasie 12.53, o 0.02 wolniej od swojego najlepszegp wyniku w karierze. Wśród płotkarek startujących w Ostrawie tylko Szwajcarka Ditaji Kambundji biegała w tym szonie szybciej – 12.49.

Na 1500 metrów pobiegną: Filip Rak, Filip Ostrowski i Maciej Wyderka, a pacemakerem będzie Adam Czerwiński. W tej samej konkurencji, tyle że wśród kobiet zaprezentuje się Sofia Ennaoui. Na 800 metrów pobiegnie Mateusz Borkowski, a pacemakerem w tym biegu będzie Patryk Sieradzki.

W konkurencjach technicznych wystąpią: Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Robert Sobera (skok w tyczce), Norbert Kobielski (skok wzwyż) i Mateusz Kołodziejski (skok wzwyż).

W Ostrawie zobaczymy też zagraniczne sławy, w tym mistrzów olimpijskich: Marcella Jacobsa, Andre de Grasse, Stevena Gardinera i Armanda Duplantisa.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments