bieg trzech kopców
3 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!


2 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 24 września 2023 roku. Ustalony ze względów bezpieczeństwa na trasie limit uczestników najbliższej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim wynosi 3500 osób.

Impreza jest organizowana od 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (start o godz. 10:30 pod Kopcem Krakusa, meta u stóp Kopca Piłsudskiego, limit czasu – 2 godziny). Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Z uwagi na remont ul. Kościuszki, w tym roku nastąpi korekta środkowej części trasy. Szczegółowy opis i mapa zostaną zaprezentowane niebawem.

Zapisy do PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców

Zapisy internetowe do PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 14 września 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 22-23 września 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Warunki uczestnictwa

  • Ustalony został limit startujących – 3500 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.
  • W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 24 września 2023 roku ukończą 18 lat.

Opłata startowa

120 złotych – do 14.09.2023 r.
200 złotych – 22-23.09.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU (bezpośrednie przekierowanie z profilu rejestracyjnego) do dnia 14 września 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów gotówkowo lub kartą płatniczą, według ww. stawki. Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej. System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 13 września 2023 roku. Szczegóły w regulaminie.

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

Biuro Zawodów

Zlokalizowane będzie w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20. Czynne w dniach:

  • 22 września 2023 roku (piątek) w godz. 16:00-20:00
  • 23 września 2023 roku (sobota) w godz. 12:00-20:00
  • 24 września 2023 roku (niedziela) w godz. 8:00-9:30

W dniu biegu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe – nie ma możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej. Weryfikacja, w tym w zakresie wniesionych opłat startowych i uprawnień do zniżek oraz odbiór pakietów startowych dokonywane są wyłącznie w Biurze Zawodów (dopuszczalny jest odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika). Szczegóły TUTAJ.

Klasyfikacje

W PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców prowadzone będą następujące klasyfikacje:

  • generalna kobiet i mężczyzn,
  • w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Każdy z uczestników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zostaną przyznane nagrody pieniężne, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe – w obu przypadkach dla pierwszych trójek zawodniczek i zawodników. W ramach imprezy odbędzie się II Bieg Górski Leśników – regulamin jest dostępny TUTAJ.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo podczas Imprezy przez Sponsora Technicznego PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców  na dedykowanym stanowisku. Cena koszulki wyniesie 60 zł.

Koszulka b3k 1200x900 1

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Zachęcamy także do dołączenia do oficjalnego wydarzenia PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców na Facebooku.

Bieg Trzech Kopców wraz z Cracovia Maraton oraz Cracovia Półmaratonem Królewskim wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej. Każdy, komu w trakcie sezonu biegowego uda się ukończyć wszystkie trzy wyżej wymienione imprezy, honorowany jest specjalną nagrodą.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments