Michał Rozmys
28 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nowy rekord życiowy Michała Rozmysa

Znakomity rezultat osiągnął Michał Rozmys podczas mitingu Diamentowej Ligi w Lozannie. Startujący na 1500 metrów podopieczny Jacka Kostrzeby wbiegł na metę z czasem 3:32.43, co jest jego nowym rekorde życiowym. Wynik ten umocnił Michała na drugim miejscu historycznych tabel w Polsce. Szybciej biegał jedynie Marcin Lewandowski (o 2,01s). Warto dodać, że wynik ten jest również lepszy od minimum World Athletics na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.

Bieg w Lozannie wygrał niezawodny Jacob Ingebrigtsen z czasem nowego lidera światowych tabel w tym sezonie. Po drodze 1000 metrów Jacob minął już samotnie w czasie 2.20.

5Michał ROZMYSPOL3:32.43 PB

Diamentowa Liga była również okazją do pokazania się z dobrej strony Anny Wielgosz, która walczyła o nowy rekord życiowy w biegu na 800 metrów. Ta sztuka niestety się nie udała i nasza reprezentantka ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu z czasem 2:00.07 (trzeci wynik w karierze). Wygrała Francuzka Renelle LAMOTTE (1:57.84), przed Amerykanką Allie WILSON (1:58.09) oraz Brytyjką Jemmą REEKIE (1:59.00). Bieg na 800 metrów kobiet odbywa się poza punktacją Diamentowej Ligi.

Natalia
Natalia Kaczmarek – New Balance Team Elite

Poza Rozmysem i Wielgosz w Lozannie zobaczyliśmy jeszcze Natalię Kaczmarek (piąte miejsce z czasem 51.03) oraz Damiana Czykiera (szóste miejsce z czasem 13.58).

Do finału Diamentowej Ligi awansowali Michał Rozmys, Natalia Kaczmarek i Damian Czykier. Zawody zostaną rozegrany 7 i 8 września w Zurichu.