Warsaw Track Cup
25 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nowy projekt PZLA skierowany do najmłodszych


Nowa kampania #zacznijodlekkiej to projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki skierowany do najmłodszych adeptów sportu. Celem centrali lekkoatletycznej jest uświadomienie, że lekkoatletyka jest najlepszą dyscypliną pierwszego wyboru dla młodych ludzi i leży u podstaw wszystkich sportów.  

Dla przypomnienia już od 10lat działa program Lekkoatletyka dla każdego, w który zaangażowani są trenerzy PZLA, eksperci od żywienia oraz najlepsi sportowcy, pokazujący młodym sportowcem jak satysfakcjonująca potrafi być aktywność fizyczna. 

“Lekkoatletyka to szansa dla każdego na przygodę ze sportem. I dla dryblasów i dla tych, którzy mają nieco nadwagi. To zabawa dla dzieci, ale też rekreacja dla rodziców, a nawet dziadków. Ten sport można uprawiać w zasadzie przez cały rok. Najważniejsze jest jednak to, że mówiąc o lekkoatletyce trzeba pamiętać, że jest podstawą większości dyscyplin sportu. Piłkarz musi być sprinterem gdyż wymaga tego przyspieszenie do piłki, długodystansowcem bo podczas meczu pokonuje około 10 kilometrów, ale też skoczkiem aby zagrać głową i miotaczem by wyrzucić daleko piłkę z autu na pole karne. Dlatego hasło #zacznijodlekkiej idealnie pokazuje, który sport powinien być tym pierwszego wyboru dla młodych ludzi “ podkreśla profesor Iskra.

Dla młodego sportowca nie tylko ważny jest sam ruch ale również dobrze zbilansowana i zdrowa dieta, która pomoże mu się rozwijać. O ten aspekt zadba partner strategiczny akcji – firma Nestlé Polska. W ramach akcji prowadzone będą warsztaty edukacyjne i porady dla rodziców oraz dzieci mające pomóc w codziennym układaniu jadłospisu. 

Ideą całego przedsięwzięcia jest także zapewnienie dopływu nowych, młodych talentów, następców naszych mistrzów, którzy dopiszą do Polskiego dorobku koleje medale w lekkoatletyce. 

Więcej informacji: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
23 dni temu

Tosa tylko akcje brak systemu!!!!!

Gargamel
Gargamel
21 dni temu
Reply to  Tadeusz

Akcje? 10 lat to już system chyba nie masz pojęcia na czym polega Lekkoatletyka dla Każdego. W to jest zaangażowanych tysiące trenerów i setki tysięcy dzieci. Wygooglaj sobie zamiast siedzieć na kanapie i truć.

bart
bart
21 dni temu
Reply to  Gargamel

No ja mam wrażenie że to działa tylko na papierze. Sam mam dzieciaka 11 lat, byłem na treningu LDK na AWF w Warszawie aby się podpytać trenera co i jak można ewentualnie dołączyć. I skierowano mnie do komercyjnej grupy Żewłakowa. Więc nie wiem jak to działa a strony już nikt nie aktualizował chyba od tych 10 lat. Jeżdżę też teraz trochę po okolicznych zawodach dla dzieciaków i wogóle nie widać LDK. Same UKS-y i komercyjne grupy typu Żewłakow lub RK athletics. Więc nie wiem co oni robią, chętnie się dowiem. Może artykuł na ten temat koś napisze?