att.Ryiw5cLJI34i H8wreOOvFCkqTsNZkOuiFghzxODfek
23 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Natalia Kaczmarek triumfuje na 200m podczas Memoriału Czesława Cybulskiego w Poznaniu

Natalia Kaczmarek ponownie potwierdziła swoją dominację na bieżni. Podczas Memoriału Czesława Cybulskiego w Poznaniu, zawodniczka New Balance Team Elite zwyciężyła w biegu na 200 metrów, osiągając imponujący czas 22,70 sekundy. Tym samym Kaczmarek stała się najszybszą Polką na tym dystansie od 37 lat, zbliżając się do rekordu Polski.

Specjalistka w biegach na 400 metrów tym razem spróbowała swoich sił na krótszym dystansie 200m, pokazując doskonałą formę i ustanawiając swój nowy rekord życiowy 22,70.

Oprócz zwycięstwa w Poznaniu, Natalia Kaczmarek wskoczyła do czołówki polskich sprinterek wszech czasów, plasując się na trzecim miejscu w tej prestiżowej tabeli. Szybciej na 200 metrów biegały tylko Ewa Kasprzyk (22,13) oraz Irena Szewińska (22,21). Rekord Kasprzyk z 1986 roku pozostaje jednak niepobity.

Natalia Kaczmarek wyraziła swoją radość i wdzięczność wobec kibiców w Poznaniu, mówiąc: „Chciałbym bardzo podziękować kibicom w Poznaniu za super doping. Jak widać, pomógł, bo jest to mój nowy rekord życiowy na 200 metrów” – powiedziała biegaczka w materiale wideo opublikowanym przez organizatorów na mediach społecznościowych.

Z wynikiem 22,70 sekundy, Kaczmarek zdecydowanie pokonała swoje rywalki. Druga na mecie była Bianca Williams (23,24), a trzecia Martyna Kotwiła (23,27). Tuż za podium uplasowała się Krystina Cimanouska (23,28).