levins
9 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Najszybszy maraton na Stravie


Pisaliśmy już o znakomitym występie Kanadyjczyka Cama Levins’a podczas Tokyo Marathon. Wynikiem 2:05.36 pobił rekord Kanady, ale również rekord Ameryki Północnej, pokonując 21-letni wynik, należący do Khalida Khannouchiego. Teraz zawodnikowi doszedł kolejny rekord – stał się właścicielem najszybszego maratonu, jaki kiedykolwiek przesłano na Stravę.

Wyczyn jest imponujący ze względu na fakt, że każdego roku miliony biegaczy przesyłają swoje maratony na platformę Strava. Wszystkich aktywności jest już ponad 7 miliardów, a portal zrzesza 100 milionów użytkowników ze 195 krajów.

obraz 3

Poprzedni rekord Stravy należał do Japończyka Yusuke Ogury z maratonu Lake Biwa w Japonii z 2021 roku i wynosił 2:06:52.

Levins swoim wynikiem zajął 5 miejsce w tokijskim maratonie, ustępując jedynie kilkanaście sekund zawodnikom z Afryki. Zawodnik jest znany z biegania ponad 170 mil tygodniowo (270 km), jednak na Stravę przesyła jedynie niewielką część treningów. Sam twierdzi, że często biega trzy razy dziennie podczas przygotowań do maratonu.

Sam Levins – profil Strava

Możliwość komentowania została wyłączona.