uzdrowiskowy
31 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach – ruszają zapisy


Już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 ruszają zapisy na jubileuszowy 10. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach, który odbędzie się 30 lipca 2023 roku. W tym roku patronem medialnym imprezy został największy portal biegowy w Polsce – bieganie.pl.

Trasa biegu to dwie płaskie, pięciokilometrowe pętle wiodące uliczkami Uzdrowiska Dąbki oraz lasem między morzem, a jeziorem Bukowo. Start i meta zlokalizowane są tuż przy brzegu jeziora w pobliżu Centrum Sportów Wodnych. Do Uzdrowiska Dąbki warto przyjechać już dzień wcześniej w sobotę aby na spokojnie odebrać pakiet startowy i rozruszać się podczas Zumba Party, która odbędzie się popołudniu przy Centrum Sportów Wodnych. Natomiast po zawodach w niedzielę startuje 8. Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy z udziałem Kabaretu K2 oraz Jerzego Kryszaka. Wstęp na imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

fot 7

Bieg główny na dystansie 10km poprzedzony będzie biegami dzieci i młodzieży na dystansach od 150m do 1500m, w zależności od wieku uczestników. Rozegrany zostanie również bieg integracyjny ZaRadnych i OdWażnych, w którym udział biorą osoby niepełnosprawne, przedstawiciele organizatorów, sponsorów i partnerów. Udział we wszystkich biegach towarzyszących jest bezpłatny i ograniczony tylko limitem startujących – 350 osób w biegach dzieci i młodzieży oraz 50 osób w biegu ZaRadnych i OdWażnych. Każde dziecko w pakiecie startowym otrzyma koszulkę i numer startowy, natomiast na mecie słodki poczęstunek i medal, a najlepsze piątki zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

Punktualnie w samo południe na trasę biegu wyruszą uczestnicy biegu głównego. Organizatorzy postanowili szczególnie wyróżnić 10 edycję biegu między innymi poprzez zwiększenie liczby osób nagradzanych w klasyfikacji OPEN do 10. Poza tym przewidziano nagrody finansowe dla osób, które zajmą odpowiednio miejsca 110, 210, 310, 410 i 510. Zwiększeniu uległy również kwoty nagród w klasyfikacjach wiekowych. Przewidziana jest także premia za rekordy trasy, które obecnie wynoszą 31:05 w kategorii mężczyzn (Mevsha Mykola – 2022r.) oraz 35:07 w kategorii kobiet (Andrzejczak Monika – 2023r.)  Rywalizować będę również drużyny (liczy się suma 3 najlepszych czasów) oraz małżeństwa (liczy się suma czasu). Ponieważ bieg rozgrywany jest w samym środku lata organizatorzy dbając o komfort uczestników na trasie biegu ustawiają dwie kurtyny wodne oraz dwa punkty z wodą na każdej pętli. Gościem honorowym imprezy od lat jest Jan Huruk, olimpijczyk z Barcelony (7 miejsce w maratonie), uznany za najlepszego polskiego maratończyk stulecia 1919-2019 według Polskiego Związki Lekkiej Atletyki.

mapaNBU2023

Uzdrowisko to samo zdrowie dlatego doceniając tych, którzy przez lata dbają o swoją kondycję fizyczną, organizatorzy zwalniają z opłaty startowej zawodniczki i zawodników którzy ukończyli 70 lat. Dla pozostałych uczestników do końca maja obowiązuje niższa opłata startowa w kwocie 45zł, po tym terminie opłata wynosić będzie 50zł, aż do 26 lipca. Jeżeli do tego terminu limit 600 uczestników biegu głównego nie zostanie wyczerpany to zapisy będą również przyjmowane w Biurze Zawodów w dniach 29 i 30 lipca z opłatą startową w wysokości 60zł. W ramach opłaty startowej biegacze otrzymają w pakiecie: numer startowy z bezzwrtonym chipem, izotonik, koszulkę techniczną, natomiast po biegu medal, wodę, piwo, pyszną zupę rybną, ciasto. Warto zauważyć, że medale z Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego zawsze są bardzo cenione przez uczestników biegu o czym może świadczyć wysoka pozycja wspomnianych medali w konkursach na najładniejsze medale biegowe. Tradycją biegu jest również odbywający się na zakończenie imprezy quiz z atrakcyjnymi nagrodami. W puli nagród często znajdują się m.in.: zegarki sportowe z GPSem i pulsometrem, vouchery pobytowe od sponsorów biegu do hoteli nad morzem i w górach, koperty z gotówką itp.

Więcej informacji o biegu wraz z linkami do zapisów znajdziecie na stronie imprezy pod adresem http://bieguzdrowiskowy.pl lub na Facebooku https://www.facebook.com/nadmorskibieguzdrowiskowy/

Możliwość komentowania została wyłączona.