solargpsgarmin
27 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Monitoring glikemii z systemu Dexcom CGM teraz na ekranach produktów Garmin

Od dzisiaj aplikacje Dexcom Connect IQ, pomogą użytkownikom z cukrzycą typu 1 i 2 jeszcze wygodniej sprawdzać wyniki pomiaru glikemii z systemu stałego monitorowania Dexcom CGM1. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji, użytkownicy kopmpatybilnych smartwatchy oraz komputerów rowerowych Garmin2 mogą podejrzeć aktualny pomiar glukozy oraz tendencję jego zmiany na ekranie danych zegarka – także w trakcie treningu. Aplikacja jest już dostępna w sklepie Connect IQ™.

Aplikacja Dexcom Connect IQ została stworzona aby maksymalnie ułatwić kontrolę glikemii osobom z cukrzycą – w dowolnym momencie dnia.

Podczas dnia

Widget na smartwatche Dexcom Connect IQ3 umożliwia sprawdzenie wyniku pomiaru glikemii jednym rzutem oka na zegarek. Dzięki temu można kontrolować cukry bez sprawdzania wyniku na telefonie4, a dodatkowo aplikacja pokaże historię zmian poziomu cukru z ostatnich 3 godzin i wskaże przewidywane tendencje.

Podczas aktywności

Pole danych Dexcom Connect IQ3 to wygodny sposób aby sprawdzić za jednym razem nie tylko poziom glukozy, ale też statystyki treningowe. Dzięki temu nie tylko nie trzeba sięgać po telefon w trakcie aktywności, ale też można łatwiej skupić się na treningu4,5. Kompatybilne z polem danych smartwatche i komputery rowerowe Edge® wyświetlają również 3-godzinną historię pomiarów i tendencję zmian glikemii.

Aby dowiedzieć się więcej o aplikacjach Dexcom Connect IQ, zapraszamy do sprawdzenia strony garmin.com/Dexcom.

Connect IQ to platforma z aplikacjami na smartwatche, komputery rowerowe I podrzęczne urządzenia outdoorowe matki Garmin. Korzystając z Connect IQ SDK, deweloperzy z całego świata moga umieszczać swoje programy w sklepie Connect IQ, aby udostępnić je milionom klientów marki Garmin na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej o możliwości tworzenia aplikacji na produkty Garmin, odwiedź stronę dla deweloperów Connect IQ


1 Klompatybilne urządzenia Dexcom sprzedawane osobno.
2 Lista kompatybilnych urządzeń dostepna jest tutaj. Urządzenia Edge są kompatybilne jedynie z polem danych Dexcom Connect IQ.

3 Aplikacje służą wyłącznie do wtórnego wyświetlania danych z systemu Dexcom CGM i są przeznaczone wyłącznie do pasywnego monitorowania i nie mogą być używane bez systemu Dexcom GCM. Aplikacje Dexcom Connect IQ nie są urządzeniami medycznymi i nie mogą zastąpić systemu Dexcom CGM ani praktyk samokontroli zalecanych przez lekarza.  Wszystkie decyzje terapeutyczne, w tym dotyczące obliczania dawek insuliny lub innych leków, nie powinny być oparte na danych wyświetlanych w aplikacji Dexcom Connect IQ.

4 Kompatybilny smartfon musi mieć połączenie z siecią i znajdować się w zasięgu BLE zarówno urządzenia Dexcom CGM, jak i smartwatcha Garmin.

5 Kompatybilny smartfon musi mieć połączenie z danymi i znajdować się w zasięgu BLE zarówno urządzenia Dexcom CGM, jak i komputera rowerowego Garmin Edge.

Możliwość komentowania została wyłączona.