IP 1
18 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Młodzi i utalentowani biegacze poszukiwani! Do zdobycia całoroczne wsparcie


 
Wybiegaj w Przyszłość to innowacyjny Program wspierający sportowców z kategorii wiekowych U16, U18 i U20.  W ramach programu utalentowani sportowcy, znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, mogą otrzymać stypendium, wsparcie edukacyjne oraz sprzęt sportowy. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja Zdrowy Ruch.

– Już po raz trzeci wesprzemy najlepszych i najbardziej potrzebujących biegaczy – kontynuujemy bardzo ważny projekt dla młodzieży – dający im możliwość rozwoju oraz dodający skrzydeł i wiary we własne możliwości. Do wsparcia podchodzimy holistycznie, pomagamy w wydatkowaniu stypendium, wskazujemy obszary, w które warto zainwestować, ale także słuchamy potrzeb zawodników. – z dumą komunikuje Adriana Smokowska – Członek Zarządu Fundacji Zdrowy Ruch.

Kto może otrzymać wsparcie?

Program dedykowany jest osobom urodzonym w latach 2005 – 2010 (w 2024 roku rywalizującym w kategoriach U16, U18 i U20), które osiągają wysokie wyniki w indywidualnych konkurencjach biegowych we współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fundacjazdrowyruch.pl. Rekrutacja trwa od 2 do 30 listopada!

Co otrzymuje stypendysta?

  1. WSPARCIE FINANSOWE.  Stypendium wynosi 600 – 1000 zł miesięcznie (U16 – 600 zł/ miesięcznie; U18 – 800 zł/ miesięcznie; U20 – 1000 zł/ miesięcznie) i jest przyznawane na okres 10 miesięcy od stycznia do października.
  2. WSPARCIE SPRZĘTOWE. Każdy Stypendysta otrzyma specjalny pakiet treningowy!
  3. UDZIAŁ W 1MILI. Każdy Stypendysta będzie miał przywilej udziału w organizowanej przez Fundację Zdrowy Ruch, imprezie biegowej 1 MILA – mityng lekki i atletyczny.
  4. WSPARCIE MERYTORYCZNE. Fundacja przekazuje Stypendystom niezbędną wiedzę i wartości. Celem wsparcia jest wzbudzenie świadomości i umiejętności budowania swojej kariery. Stypendyści uczestniczą w szkoleniu z psychologii sportu, które zakończone jest otrzymaniem certyfikatu.

Działanie dwutorowe

– W tym roku wsparciem obejmiemy minimum dziesięcioro biegaczy w trzech kategoriach wiekowych! W każdym roku z poszczególnej kategorii odchodzi ponad 50% zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Pragniemy, aby nasze działania sprawiły, by młodzież widziała sens pozostania w sporcie i kontynuowania kariery. Finansowo wspieramy najbardziej potrzebujących biegaczy, ale merytorycznie pomagamy całej społeczności lekkoatletycznej, organizując darmowe warsztaty z zakresu między innymi dietetyki, psychologii, przedsiębiorczości, budowania osobistej marki. Chcemy pokazać, jak dużo przydatnych kompetencji można zdobyć, uprawiając sport – to cenny bagaż, z którego można korzystać przez całe życie. Pragniemy, by młodzi nie myśleli o swojej karierze jak o czymś, co dzieje się tylko „tu i teraz”, ale by byli świadomi, jak bardzo pracują na swoją przyszłość.  – mówi Paulina Kalinowska – koordynator Programu Wybiegaj w Przyszłość.

IP 3

Dbamy o relacje

W ramach programu młodzież spotyka się podczas mityngów 1 MILA – mityng lekki i atletyczny dla całej rodziny. – Dwa razy w roku organizujemy naszym stypendystom weekend pełen atrakcji, połączony z ich startem w 1 MILI. Dzięki temu mają czas na integrację, poznanie się, wymianę doświadczeń. To także doskonały moment, by poznała ich duża grupa darczyńców Programu Wybiegaj w Przyszłość, którymi są uczestnicy mityngu. To wartościowy czas także dla nas, mamy szansę porozmawiać i poznać osoby, które wybraliśmy podczas rekrutacji! Te chwile są bardzo cenne i to istotny element Programu Wybiegaj w Przyszłość – relacjonuje Członek Rady Stypendialnej Tomasz Smokowski!

Więcej informacji: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/

Partnerami Programu są: Bank Pekao S.A, Pro Vento Energia, Salomon

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments