rome 5074421 1280
2 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa Europy w Rzymie i niezwykle ekscytująca trasa półmaratonu


W dniach 7-12 czerwca Rzym będzie gospodarzem mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Drugi raz w historii zamiast maratonu zawodnicy powalczą o medale na połowę krótszym dystansie. Trasa półmaratonu jest niezwykle ciekawa i wiedzie przez jedne z najważniejszych miejsc starożytnego świata. Zawodnicy rozpoczną ściganie na terenie cesarskich forów, a zakończą na Stadio Olimpico.

Po raz pierwszy od 2006 roku meta wyścigu ulicznego na mistrzostwach Europy znajdować się będzie na stadionie (poprzednia taka sytuacja miała miejsce w Göteborgu). Zanim jednak biegacze dotrą do mety, to przebiegną przez takie miejsca, jak: plac Wenecki, Piazza Navona, zamek Świętego Anioła, plac Świętego Piotra, Koloseum i kompleks sportowy Foro Italico, gdzie znajduje się Stadio Olimpico.

Medale zostaną rozdane w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Po raz pierwszy półmaraton pojawił się na mistrzostwach Europy w Amsterdamie w 2016 roku. Wówczas drużynowo wśród mężczyzn wygrała Szwajcaria, a w kategorii kobiet najlepsza okazała się Portugalia. Czwarte miejsce indywidualnie zajął wówczas Marcin Chabowski.

Gospodarze będą liczyć na dobry występ Yemaneberhana Crippy. Reprezentant Włoch to mistrz Europy na 10 000 metrów, ale teraz postara się powalczyć o medal w półmaratonie. Polacy też powinni wystawić silną reprezentację, wcześniej start w Rzymie zapowiadała rekordzistka Polski w maratonie Aleksandra Lisowska, dla której ma to być sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Półmaraton zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca 2024 roku. Mężczyźni wystartują o 9:00, a pół godziny później rywalizację rozpoczną panie.

Foto: Pixabay

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments