DSC09169
6 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Memoriał Wiesława Maniaka z konfliktem o nazwę


Dziś na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym imienia Wiesława Maniaka w Szczecinie odbędzie się 6. Miting Wiesława Maniaka. Łącznie odbędzie się 11 konkurencji na czele z dwubojem sprinterskim. W tle zawodów rozgrywa się walka o nazwę memoriału, która została opatentowana przez poprzedniego organizatora.

Pierwsze pięć edycji mitingu organizował Ośrodek Skoku o Tyczce w Szczecinie na zlecenie miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia i to ona przekazywała pieniądze na przeprowadzenie mitingu. W tym roku spółka zleciła organizację klubowi MKL Szczecin.

Jeden z organizatorów poprzednich edycji Michał Piersiński złożył jednak do Urzędu Patentowego wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego „Miting Wiesława Maniaka”, twierdząc, że cała koncepcja mitingu była od początku tworzona i rozwijana przez zespół OSoT-u z jej prezesem Norbertem Rokitą na czele. Aktualnie, posiadając już potwierdzenie posiadania własności nazwy „Memoriał Wiesława Maniaka” domaga się od MKL-u zaprzestania jej używania, a w przeciwnym wypadku zapowiada walkę o zadośćuczynienie.

MKL Szczecin broni się, twierdząc, że to nie oni są stroną i to Urząd Miasta zlecił im organizację mitingu. Dla Piersińskiego sprawa jednak wygląda inaczej: -„Dla mnie ciągłością jest MKL i to MKL wykorzystuje znak towarowy, historię mitingu, rekordy, czy choćby zdjęcia z poprzednich edycji mitingu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po rozmowach w październiku, gdzie zapewniano nas o ciągłości współpracy, nikt się nie odezwał. Miasto z pozycji siły i gospodarza próbuje przestawiać nas, jak pionki na szachownicy i wielu machnęłoby na to ręką, jednak to my tworzyliśmy miting od zera z całym sztabem ludzi” – dodaje Piersiński.

Dzisiejsze zawody są częścią cyklu World Athletics Continental Tour 2023 Challenger Series. Do Szczecina przyjadą lekkoatleci z całego świata, a miejscowi kibice najbardziej będą trzymali kciuki za Piotra Liska, który powalczy o jak najlepszy wynik w skoku o tyczce. W biegowych konkurencjach zobaczymy między innymi Kristinę Cimanouską (100 i 200 metrów) czy Patryka Sieradzkiego (800 metrów). Listy startowe znajdują się tutaj. Zawody rozpoczynają się o godzinie 19.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments