kaczor
1 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mateusz Kaczor drugi podczas półmaratonu na Krecie


Mateusz Kaczor zajął drugie miejsce podczas rozgrywanego na Krecie corocznego półmaratonu. Polak musiał uznać jedynie wyższość Gaspara Csere z Węgier, który został zwycięzcą biegu, bijąc jednocześnie rekord trasy o 2 minuty.

To już siódma edycja półmaratonu na Krecie. W ramach imprezy rozegrano również biegi na 5 i 10 kilometrów. W samym półmaratonie wzięło udział około 1000 zawodników, a licząc biegi towarzyszące ponad 4000 biegaczy.

Trasa półmaratonu jest jedną z bardziej wymagających, z wieloma podbiegami i zbiegami. Najwyższy punkt trasy (meta) znajduje się na 391m n.p.m. a najniższy punkt na 10. kilometrze to 300m n.p.m.

meta

Od początku biegu na prowadzeniu było dwóch zawodników: Csere oraz Kaczor. Dziesiąty kilometr panowie minęli w czasie 32.14, jednak w drugiej części dystansu więcej siły w walce z trudami biegu wykazał Węgier, który dobiegł do mety jako zwycięzca z czasem 1:07.49. Mateusz Kaczor uzyskał 1:09.26, a na trzecim miejscu podium znalazł się jeszcze reprezentant gospodarzy Giorgios Minos z czasem 1:11.30.

Wyniki biegu

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments