7 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Marileidy Paulino vs Aniołki podczas DL w Chorzowie


Organizatorzy polskiej odsłony Diamentowej Ligi, czyli Memoriału Kamili Skolimowskiej (Chorzów, 6 sierpnia) zdradzają kolejne wielkie nazwiska, które uczczą pamięć mistrzyni olimpijskiej z Sydney. Na 400 m nasze najlepsze sprinterki podejmą rewelację z Dominikany, Marileidy Paulino.

Paulino biega w tym roku jak nakręcona. W maju w Hiszpanii zatrzymała zegar na rewelacyjnym 49.49. Zawodniczkę z Ameryki Środkowej będą chciały zatrzymać: Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska.

W Chorzowie ma pojawić się też mistrzyni olimpijska na jedno okrążenie, Shaunaue Miller-Uibo. Pobiegnie jednak na 200 metrów. Kosmicznie przedstawia się też stawka na 100 m przez płotki pań. Zapowiadane są takie rakiety jak: Kendra Harrison (rekordzistka świata) i Jasmine Camacho-Quinn (mistrzyni olimpijska).

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej 2022 w randze Diamentowej Ligi zacznie się o godz. 16. Część konkurencji, głównie „niediamentowych”, odbędzie się w tzw. przedprogramie od 13.30. Bramy stadionu zostaną otwarte o 12. Wstęp wolny.

Źródło: Aniołki znów będą lśnić! Tym razem jak diament. (memorialkamili.pl)

Możliwość komentowania została wyłączona.