new balance maraton
 
21 lipca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Marcin Lewandowski krytykuje PZLA


Nie ma dnia, żeby na Polski Związek Lekkiej Atletyki nie spadały gromy od zawodników. Tym razem głos zabrał Marcin Lewandowski, który w wywiadzie z Filipem Kołodziejskim (TVP Sport) zdradził, że PZLA odmówił mu pomocy, gdy jej potrzebował.

  • Dla mnie PZLA nigdy dobrze nie funkcjonował. Mojego brata – Tomasza – też źle potraktowano. Gdy odchodził, nikt nie chciał go zatrzymać (…) Otrzymywałem pieniądze ministerialne, a nie związkowe. Czasami potrzebowałem dodatkowej pomocy, a ta się nie pojawiała. Najgłośniejsza afera była ze stypendiami. Poradziłem sobie bez wsparcia. Mimo wszystko pierwszy raz po dziesięciu latach tyrania chciałem dostać coś w zamian. Nie prosiłem o kwoty z kosmosu. PZLA dostawał duże sumy do wykorzystania, ale nie zgodzili się na pomoc – mówi wielokrotny rekordzista Polski.
marcin lewandowski 7
fot. Marta Gorczyńska

Lewandowski dołączył do Iwony Bernardelli, Adrianny Sułek, czy Damiana Czykiera, którzy w ostatnich dniach nieprzychylnie wyrażali się na temat działaczy. „Rzucanie kłód pod nogi” to najczęściej pojawiający się zarzut.

Źródło. sport.tvp.pl