masters
17 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters w Toruniu już w marcu


W marcu 2024 roku odbędą się w Toruniu Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters. Dla biegaczy jest to niepowtarzalna okazja, by stanąć na trasie Mistrzostw Europy w tej konkurencji.

Maraton w Toruniu będzie specjalnym wydarzeniem w ramach setnej rocznicy maratonu w Polsce. To właśnie z tego powodu federacja European Masters Athletics (EMA) powierzyła nam organizację Mistrzostw Europy w maratonie, które będą odbywać się w czasie trwania 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkie j Atletyce Masters.

Organizatorem rywalizacji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, organizator Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w 2019 i 2023 oraz Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters w 2015 i tych, które odbędą się od 17 do 23 marca 2024 roku. Wymienione mistrzostwa odbyły się w toruńskiej hali ARENA.

Mimo iż zawody Masters obejmują sportowców powyżej 35 lat, sam bieg maratoński będzie miał charakter otwarty, czyli także skierowany do młodszych sportowców oraz wszystkich chętnych, także spoza Europy. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal uczestnictwa w Mistrzostwach Europy. Niewykluczone, że dla wielu maratończyków udział w europejskim czempionacie będzie dodatkową satysfakcją i spełnieniem sportowego marzenia.

Bieg odbędzie się 23 marca 2024 roku. Start wyznaczono na godz.10.00, a regulaminowy limit czasowy  wynosi 6 godzin. Więcej szczegółów na:  emaci2024.com/maraton

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majkel
Majkel
7 miesięcy temu

Żeby tylko znowu nie było 40 km xDD

Uważny czytelnik
Uważny czytelnik
7 miesięcy temu
Reply to  Majkel

To zupełnie inny organizator, ma za sobą najlepsze w historii HMŚ i HME masters (wg zgodnych opinii zagranicznych zawodników).

Robo
Robo
7 miesięcy temu
Reply to  Majkel

Było 42,195 chyba że ktoś nie dobiegł do punktu kontrolnego na 32 km, może do oznaczeń można mieć zastrzeżenia, ale dystans był dobrze wymierzony.