salomon
24 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Marathon du Mont-Blanc w Eurosporcie


W niedzielę, 25 czerwca 2023 roku startuje jeden z najbardziej prestiżowych maratonów górskich Marathon du Mont Blanc. W elicie znajduje się wiele znakomitych nazwisk, które gwarantują niesamowite emocje na trasie biegu. Transmisję z tego wydarzenia zapowiedziała stacja Eurosport.

Kibice biegów górskich mają wiele powodów do zadowolenia, ponieważ przez dwie godziny będą mogli śledzić rywalizację na trasie głównego biegu zawodów. Relacja zaplanowana jest w godzinach 9.30 – 11.30.

Do faworytów zawodów możemy z pewnością zaliczyć zeszłorocznego zwycięzcę Jonathana Albona, ale bez walki biegu nie oddadzą też Davide Magnini czy Remi Bonnet. Wszystkich faworytów biegu podawaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Polscy kibice będą mogli podziwiać na trasie Bartka Przedwojewskiego, Andrzeja Witka, Marcina Kubicę czy Marcina Rzeszótko. Wszyscy mogą włączyć się do rywalizacji o wysokie miejsca. Łącznie na wszystkie dystanse zapisanych jest prawie 70 Polaków.

Start elity kobiet zaplanowano na 7:00, a pozostali uczestnicy wystartują o 7:30. Wcześniejszy start kobiet ma służyć temu, żeby zwycięzcy i zwyciężczynie finiszowali w podobnym czasie.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
11 miesięcy temu

Pierwszy z Polaków, Bartek Przedwojewski – piąty ! Gratulacje !

Cezary
Cezary
11 miesięcy temu

Gratulacje