27 czerwca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Manchester: Max Burgin najlepszym Bryjczykiem

W Manchesterze odbyły się w weekend mistrzostwa Wielkiej Brytanii. Niezwykle emocjonującą konkurencją zawodów było 800 metrów mężczyzn, gdzie aż 10 Brytyjczyków miało w kieszeni minimum na mistrzostwa świata. Wygrał najmłodszy wśród posiadających wskaźnik, Max Burgin (1:44.54).

20-latek w pokonanym polu zostawił: Daniela Rowdena (1:45.58) i Kyle’a Langforda (1:46.34). Poza podium znalazły się takie asy jak: Elliot Giles (5 miejsce i 1:47.04), czy Jamie Webb, który nie ukończył rywalizacji.

Jeśli chodzi o inne biegowe konkurencje mistrzostw na świetnym poziomie stało 5000 metrów. Wygrał Marc Scott (13:42.82). Aż 14 Brytyjczyków rozmieniło 14 minut. Podczas mistrzostw Polski w Suwałkach wygrał Patryk Kozłowski z czasem 14:20.31.

W sobotnim finale damskich 100 metrów pojedynek na wysokich prędkościach stoczyły: Daryll Neita i Dina Asher-Smith. Paniom powiało aż 3.8 m/s w plecy, co wykorzystały meldując się na mecie grubo poniżej 11 sekund. Wygrała Neita (10.80), Asher-Smith złapano 10.87. Podium uzupełniła Imani Lansiquot (11.03).