HME 05032023 fotPawelSkraba 133
8 marca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Klasyfikacja medalowa i punktowa Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Stambule przeszły do historii. Naszej reprezentacji impreza przyniosła w sumie siedem medali, w tym 4 srebrne i dwa brązowe. Pierwszy raz od 23 lat Polska reprezentacja nie zdobyła złotego medalu. Jak wypadliśmy pod względem ilości zdobytych medali, a także w klasyfikacji medalowej i klasyfikacji punktowej?

• brąz: Anna Kiełbasińska – bieg na 400 metrów,
  • brąz: sztafeta 4 x 400 pań (Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa i Anna Pałys).

W klasyfikacji medalowej brak złotego medalu kosztował nas dopiero 15 miejsce na 21 sklasyfikowanych. Pocieszające jest to, że nikt nie zdobył więcej medali od nas, a jedynie Holandia zdołała zdobyć również 7 medali.

21Estonia001120

Zdecydowanie bardziej oddająca poziom polskiej lekkiej atletyki klasyfikacja jest ta punktowa, która bierze pod uwagę wszystkie miejsca w czołowych ósemkach. Tu jesteśmy na szóstym miejscu. Co ciekawe Norwegia, która wygrała klasyfikację medalową, w klasyfikacji punktowej jest dopiero dziewiąta. Najmocniejszą ekipą wydaje się reprezentacja Włoch, która zdominowała klasyfikację punktową.