image0 4
24 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Kamil Jastrzębski i Monika Kaczmarek zwycięzcami Biegu Ursynowa


 W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, odbyła się 16. edycja Biegu Ursynowa. Warszawa ponownie stała się miejscem sportowej rywalizacji, a biegacze mieli okazję zmierzyć się z 5-kilometrową, płaską trasą biegnącą wzdłuż Alei Komisji Edukacji Narodowej. Kamil Jastrzębski oraz Monika Kaczmarek zostali zwycięzcami tegorocznej edycji.

Bieg Ursynowa to sportowa wizytówka Ursynowa, jednej z ludniejszych dzielnicy Warszawy. Rozpoczął się punktualnie o 10:00, a limit czasu wynosił 45 minut. Start i meta zlokalizowane były w sąsiedztwie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Uczestnicy, mimo rosnącej temperatury i wiatru, mieli idealną okazję do poprawienia swoich życiówek na bardzo szybkiej i atestowanej przez PZLA trasie. Prawie 2000 osób zgłosiło swój udział w biegu, a 1697 biegaczy ukończyło rywalizację i dotarło do mety, otrzymując pamiątkowy medal z napisem „YES, I KEN”.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Kamil Jastrzębski – zawodnik Ducla Academy, kończąc bieg z czasem 14:40. Na początku trzymał się tempa Cosmasa Kyevy, ale po trzecim kilometrze objął prowadzenie i utrzymał je aż do końca biegu. Kyeva ukończył bieg z czasem 14:55, a jako trzeci na podium uplasował się Łukasz Oskierko z czasem 15:17.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Monika Kaczmarek, która na mecie zameldowała się po 16 minutach i 52 sekundach. Jako druga do mety dotarła Izabela Praszczyńska z czasem 17:03, a 9 sekund później bieg ukończyła Ukrainka Yuliia Verechuk – 17:12.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ron
Ron
18 dni temu

Widzę, że Cosmos to taki wędrowniczek. W Biegu Świętojański w piątek w Gdyni 2, w niedzielę 2. Nie jest wykluczone, że w sobotę też gdzieś zawalczył.

...
...
18 dni temu
Reply to  Ron

5km w tempie zapewne jego połówki, to i 4-takie biegi może obstawić… jednego dnia

Renata
Renata
18 dni temu
Reply to  Ron

Tylko chyba jego manager nie przeczytał regulaminu, bo na Ursynowie poza gadżetami typu plecak nic więcej do wygrania nie było 🫣

bart
bart
17 dni temu
Reply to  Renata

Możę coś mu odpalili za zającowanie, tak to wyglądało. No ale rzeczywiście jeśli to były koksiarz to ryzykowne posunięcie.

Baltazar
Baltazar
17 dni temu
Reply to  bart

został złapany np. na maratonie w Poznaniu. Wszystko jest w google.

Baltazar
Baltazar
18 dni temu
Reply to  Ron

Tfu na tego koksiarza. Jak organizatorom nie wstyd dopuszczać go do startu. Przecież oficjalnie był złapany na dopingu. Hańba dla każdego orga który pozwala ponownie pobiec.

Paweł Kosek
Paweł Kosek
15 dni temu
Reply to  Baltazar

Popieram.