10 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jackiewicz i Brzeziński mistrzami Polski

Monika Jackiewicz i Błażej Brzeziński sięgnęli dzisiaj w Dębnie po tytuły mistrzów Polski w maratonie. Jackiewicz finiszowała w 2:29:51, Brzeziński przeciął metę w 2:18:11. Zwycięzcą 48 Dębno Maraton, przy okazji którego rozegrano krajowy czempionat, został Kenijczyk, Cosmas Mukutu Kyeva (2:16:37).

W rywalizacji pań podium MP uzupełniły: Monika Andrzejczak (2:33:05) i Wioletta Paduszyńska (2:59:16). Zwyciężczyni, Monika Jackiewicz, debiutowała na królewskim dystansie. Dwie najlepsze Polki okazały się również najlepszymi w 48 Dębno Maratonie. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Czech, Petra Pastorova (2:42:18). Na linii startu zabrakło Katarzyny Jankowskiej.

W ramach 92 PZLA MP w maratonie za Błażejem Brzezińskim finiszowali: Emil Dobrowolski (2:19:52) i Damian Świerdzewski (2:19:56). Z kolei podium 48 Dębno Maratonu poza zwycięzcą z Kenii i trzecim OPEN, Brzezińskim, uzupełnił reprezentant Ukrainy, Mykola Mevsha (2:17:49).