9 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Iwona Bernardelli krytykuje PZLA


Wczoraj Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił kadrę na mistrzostwa Europy w Monachium. W tym gronie zabrakło Iwony Bernardelli, mimo że wypełniła międzynarodowe minimum.

5 grudnia w Walencji Bernardelli przebiegła maraton w czasie 2:29.34 i ukończyła bieg na 19. miejscu. Minimum na mistrzostwa w Monachium wynosi 2:32.00. Reprezentantka klubu LKS Vectra Włocławek nie znalazła jednak uznania z oczach PZLA. W maratonie na mistrzostwach Europy jeden kraj może wystawić sześć zawodniczek. Z Polski pojedzie pięć: Katarzyna Jankowska, Monika Jackiewicz, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach i Izabela Paszkiewicz.  

Bernardelli to utytułowana zawodniczka, która w karierze wywalczyła sześć tytułów mistrzyni Polski w biegach długodystansowych (wszystkie zdobyła w latach 2011-2016). Startowała też w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Zajęła wtedy 21. miejsce, była najlepsza z Polek i siódma wśród Europejek.

Już miesiąc temu Bernardelli informowała, że nie otrzyma powołania na mistrzostwa Europy. Wczoraj wydała oświadczenie w tej sprawie i w poście na swoim Facebooku krytykuje decyzje związku, o czym przeczytacie TUTAJ.

Możliwość komentowania została wyłączona.