21 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Iwona Baumgart trenerką roku


Iwona Baumgart została doceniona przez Komisję Sportu Kobiet przy Polskim Komitecie Olimpijskim, otrzymując tytuł „Trenerki Roku 2021”. To już XXI edycja konkursu na najlepszego szkoleniowca wśród pań.

Baumgart odpowiada za sukcesy córki Igi, ale też Kingi Gackiej i Tymoteusza Zimnego, którzy reprezentowali Polskę podczas IO w Tokio. Pani trener od 2011 roku prowadzi grupę sprintu w klubie BKS Bydgoszcz. Wśród swoich podopiecznych doczekała się ciekawego pseudonimu.

  • Praca trenera z pewnością nie należy do prostych. Przyznaję, że wśród swoich podopiecznych mam przydomek „mroczny żniwiarz”, ponieważ w trakcie treningów dziewczyny wyciskają z siebie siódme poty. Mimo wszystko bardzo się cieszę, że tu stoję, to dla mnie olbrzymi zaszczyt odbierać nagrodę Trenerki Roku. Moja praca w zeszłym sezonie została zwieńczona dwoma medalami olimpijskimi – złotym i srebrnym. Droga, którą pokonałyśmy, była dla nas wyboista i dlatego z tego miejsca chciałabym podziękować Idze, ponieważ bez jej ciężkiej pracy na pewno by mnie tutaj dzisiaj nie było. Dziękuję również Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki, który zapewnił nam bardzo dobre warunki treningu. Ten sukces to efekt pracy całego zespołu – powiedziała laureatka.

Podczas uroczystej gali nagrodę główną za całokształt pracy trenerskiej otrzymał Edward Bugała. Trener przez 68 lat (1952-2020) pracy w zawodzie wychował wiele pokoleń zawodniczek. Do startu olimpijskiego przygotowywał m.in.: Irenę Szewińską.

Źródło: olimpijski.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.