20 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Irena Women’s Run w najbliższy weekend. Bieg kobiet na 5 kilometrów


24 czerwca o godzinie 9 na terenie warszawskich Łazienek Królewskich wystartuje wyjątkowy bieg. Irena Women’s Run to bieg na 5 kilometrów dedykowany wyłącznie kobietom, które organizatorzy chcą zachęcić do częstszej aktywności fizycznej. Patronką imprezy jest najwybitniejsza polska lekkoatletka – Irena Szewińska, a partnerami imprezy zostały takie marki jak eobuwie.pl oraz ASICS.

Według badania ASICS 2022 State of Mind Index kobiety, mimo wielu zmian społecznych, jakie toczą się na naszych oczach, nadal doświadczają wielu barier w codziennym życiu. Sport natomiast znajduje się ponad podziałami i powinien być dostępny dla każdego, bez względu na płeć, pozycję społeczną czy pochodzenie. Szczególnie że badanie wyraźnie pokazuje, że kobiety czerpią ogromną przyjemność i satysfakcję z ćwiczeń fizycznych. Dystans 5km jest natomiast dystansem do pokonania dla większości kobiet, bez względu na poziom biegowego zaawansowania.

Marka ASICS, w ramach działań przygotowawczych, organizuje cztery dedykowane treningi dla wszystkich entuzjastów biegania. Odbywają się one w każdy wtorek (do 20 czerwca) o godz. 18:30 przy al. Tomasza Hopfera 2 (naprzeciwko wejścia do Łazienek Królewskich od strony słynnego podbiegu przy Agrykoli). Zajęcia prowadzi trenerka i członkini ASICS FrontRunner Poland, Weronika Zielińska. Ponadto, w dniu imprezy zawodniczki oraz kibice będą mieć możliwość przetestowania wybranych, biegowych modeli ASICS. Marka zapewni również koszulki dla wszystkich uczestniczek. 

ASICS Irena Womens Run 4x3 v2

Eobuwie.pl, dla którego obuwie sportowe jest jednym z najlepiej rozwiniętych segmentów w portfolio, przygotowało dla wszystkich uczestniczek worki biegowe do przechowywania odzieży lub butów, a także voucher do wykorzystania w sklepie internetowym marki. Dodatkowo, w dniu biegu każdy chętny będzie mógł wykonać skan stopy na specjalnym urządzeniu udostępnionym przez eobuwie.pl – skanerze ezise.me. Wykonany skan, przypisany do konta w eobuwie.pl, ułatwi dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia w trakcie przyszłych zakupów.

Patronką imprezy jest najwybitniejsza polska lekkoatletka – Irena Szewińska. Bieg odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godz. 9:00 na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Trasa Irena Women’s Run będzie prowadzić przez najpiękniejsze zakątki Łazienek Królewskich.  

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na bieg na stronie: REJESTRACJA NA BIEG IM. IRENY SZEWIŃSKIEJ 2023

Możliwość komentowania została wyłączona.