7 maja 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ingebrigtsen otwiera sezon od 13:02.03 na 5000 m

Jakob Ingebrigtsen żadnego dystansu się nie boi. Mistrz olimpijski na 1500 m ograł towarzystwo podczas Track Meet w San Juan Capistrano (USA). 13:02.03 na 5000 m wysuwa Norwega na pierwsze miejsce tegorocznych tabel. Gorzej poszło jego starszemu bratu, Henrikowi, który na 10000 m finiszował na dalekiej 21 pozycji (z czasem 28:57.43).

Młodszy z braci Ingebrigtsen finiszował skutecznie na ostatniej setce, pokonując niemiecką rewelację, Mohameda Mohumada. 23-latek z Monchengladbach minął metę w życiowe 13:03.18. Uspokajając polskich biegaczy, dodajmy, że Mohumad ma somalijskie pochodzenie. Na 3 miejscu przybiegł Amerykanin, Joe Klecker (z PB 13:04.42). Życiówka Ingebrigtsena wynosi 12:48.45.

Na 10000 m wygrał Zouhair Talbi (27:49.08). Pięciu zawodników złamało 28 minut. Nie udała się ta sztuka Henrikowi Ingebrigtsenowi, który finiszował 21 z czasem 28:57.43. Nawet w Polsce biega się szybciej. Czasami.