20 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

HMŚ: III dzień zawodów. Co nas czeka?


Rozpoczyna się ostatni dzień 18. HMŚ w Belgradzie. W sesji porannej powalczą w eliminacjach: Damian Czykier, Jakub Szymański (obaj 60 m ppł.), oraz nasze sztafety 4×400 m. W sesji wieczornej m.in. finał 1500 m, a w nim Michał Rozmys.

Jakub Szymański pobiegnie w 2 serii eliminacyjnej (10:12), Damian Czykier w 3 (10:19). Awans do półfinału daje miejsce w pierwszej trójce (Q), bądź znalezienie się wśród 6 „szczęśliwych przegranych” z najlepszymi czasami (q).

Męska sztafeta 4×400 m o miejsce w finale powalczy w 3 serii o godzinie 11:30. Zasady kwalifikacji są brutalne. Trzeba wygrać (Q) albo liczyć na awans z miejsca (przewidziano 3 małe q). Polacy spotkają się z Wielką Brytanią, Holandią i Rumunią.

Panie pobiegną o godzinie 11:55 w serii numer 2. O awans powinno być łatwiej, ponieważ wystarczy znaleźć się czołowej dwójce (Q). Awaryjnie pozostaną jeszcze dwa miejsca kwalifikujące z czasem (q). Nasze sprinterki pobiegną z: Jamajką, Słowenią, Kanadą i Irlandią.

Jeszcze przed obiadem czeka nas emocjonujący finał 3000 m mężczyzn (12:10). W eliminacjach odpadł Berihu Aregawi. Pod nieobecność lidera list światowych ciekawie zapowiada się pojedynek Selemona Baregi z Lamechą Girmą. W przedbiegach dobrze zaprezentowali się też: Marc Scott i Geordie Beamish. W stawce nie zabraknie rekordzisty Europy, Adela Mechaala.

Po dwóch dniach mistrzostw Polska zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 17 oczek. Na nasz dorobek złożyły się: czwarte miejsca Święty-Ersetic i Swobody, oraz srebrny medal Adrianny Sułek w pięcioboju.

Możliwość komentowania została wyłączona.