masters
6 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters 2023 w Toruniu


9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w Toruniu w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2023 roku. W programie rywalizacji przewidziano 22 konkurencje. Większość z nich odbędzie się na toruńskiej hali, a dodatkowo półmaraton i biegi crossowe będą przeprowadzone w terenie. Konkurencje rzutowe odbędą się w pobliskiej hali tenisa zmiennego MOSiR. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 stycznia 2023 roku.

Z pewnością sportowym marzeniem osób, które amatorsko uprawiają sport jest start w światowe imprezie. Właśnie taka możliwość jest w zasięgu ręki. W halowych mistrzostwach świata, jakie odbędą się w Arenie Toruń, mogą startować sportowcy, którzy ukończyli 35 lat. Górna granica wieku nie jest określona, wszak liczy się tylko ochota startu. Impreza przygotowywana jest pod szyldem World Masters Athletics.

W 2019 roku Toruń był również gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, w których wystąpiło prawie 4 tysiące osób. Wcześniej, w 2015 roku, w Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Te dwie międzynarodowe imprezy pokazały, że Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, jako wiodący organizator, spełnia światowe oczekiwania.  

Celem organizatorów jest start przynajmniej 1000 sportowców z Polski. Trzy lata temu wystąpiło 830 Polaków. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy trzecie miejsce za Niemcami i USA. Teraz jest okazja by wygrać medalową rywalizację.

Wszelkie szczegółowe informacje o HMŚLA Masters można znaleźć na oficjalnej witrynie imprezy.

Możliwość komentowania została wyłączona.