valencia
16 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Groźny wypadek na starcie biegu w Valencii


Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło podczas startu wczorajszego biegu Valencia Ibercaja 2023. Przez złą organizację linii startu zawodnicy po wyruszeniu na trasę zaczęli się przewracać i wbiegać na siebie. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, chociaż sytuacja wyglądała poważnie.

Okazuje się, że organizatorzy biegu wpuścili na linię startu najszybszą grupę biegaczy, po czym zaczęli dopychać od przodu również biegaczy z elity. Nie przewidzieli niestety żadnego buforu oddzielającego strefy, dzięki któremu zawodnicy mogli mieć swobodę na starcie. Zawodnicy stali w takim ścisku, że mieli potem problem z wystartowaniem.

Dzisiaj organizatorzy biegu wydali komunikat:

W związku z incydentem, który miał miejsce na starcie wyścigu, w którym brało udział kilkudziesięciu zawodników:

  1. Wyrażamy ubolewanie z powodu problemów, jakie ten incydent mógł spowodować dla wszystkich osób. Bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze.
  2. Organizatorzy przygotowali starannie linię startu, tak aby biegacze mogli być rozmieszczeni zgodnie z ich strefami.
  3. Nie wszystko poszło jednak dobrze ze względu na zagęszczenie korytarzy. Całkowicie rozumiemy błąd, musimy ponownie zwiększyć środki bezpieczeństwa.
  4. Od teraz będziemy badać możliwe zmiany w strefie startowej dla dobra i bezpieczeństwa biegaczy, co jest naszym największym priorytetem.
  5. Według posiadanych przez nas informacji nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Niektórzy biegacze mieli siniaki, a jeden z elitarnych brazylijskich sportowców miał zwichnięty bark.
  6. Po tym incydencie bieg przebiegał normalnie, a do mety dotarło prawie 10 000 uczestników. Jeszcze raz przepraszamy wszystkich poszkodowanych.
  7. Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i będziemy dalej pracować dla Was wszystkich.
e24dcb68 fecc 4fa4 82e7 5ba06486203b source aspect ratio default 0

Bieg ukończyło niemal 10000 zawodników, a najlepszymi okazali się Yalemzerf Yehualaw z czasem 29:19 oraz Weldon Langat 26:55. Relację z biegu publikowaliśmy wczoraj.

Zdjęcia: superdeporte.es

Możliwość komentowania została wyłączona.